
Canal Digital lanserer Netflix i sitt TV-tilbud

I mars i år lanserte Canal Digital sitt helt nye TV-univers OnePlace, som er Norges første bygget på Googles Android TV-plattform. Canal Digital vil fra nå tilby Netflix på OnePlace, som blant annet betyr at de som har abonnement på denne tjenesten får enkel tilgang til titler fra Netflix sammen med øvrig innhold fra Canal Digital og Googles univers.
- "Vi har lovet kundene å samle det beste og mest relevante innholdet i vårt tilbud til dem. Ved å også tilby Netflix med det andre innholdet vi har, gir vi kundene tilgang til enda flere serier og filmer i tillegg til alt vårt andre innhold", sier Tone Krohn Clausen, produkt- og digitaldirektør i Canal Digital.
- "Vi er begeistret for samarbeidet med Canal Digital for å gi kundene en sømløs tilgang til deres favoritter fra Netflix med filmer, serier, dokumentarer, barneinnhold og alt annet." sier Rene Rummel-Mergeryan, direktør for forretningsutvikling for Netflix EMEA. "Siden 4K og HDR støttes fullt ut gjennom Canal Digital, betyr dette at vårt prisbelønte innhold kan oppleves med den beste bildekvaliteten."
Flere lanseringer den siste tiden
Canal Digital utvikler kontinuerlig tilbudet til sine kunder, og har den siste tiden lansert flere filmer og serier i strømmetjenesten, samt muligheten til å laste ned innhold til mobil og nettbrett. Helt nylig kom også tjenesten «Start forfra» som har blitt godt mottatt av kundene. Samtidig som Netflix lanseres gjøres også en betydelig oppgradering av TV-opplevelsen med blant annet forbedret søk på tvers av TV- og stømmetjenesten til Canal Digital.
Netflix er en populær tjeneste i Norge,og kommer som et tilleggstilbud til et allerede stort utvalg. Canal Digital tilbyr både direkte tv-kanaler og nærmere 30.000 titler i sin strømmetjeneste, som gjør den til Norges største målt i antall titler.
- Lokalt innhold står som en grunnpilar i vårt TV-tilbud og rangerer høyt i popularitet av det som sees mest. Med Netflix utvider vi derimot bredden av det kundene kan få, noe som er helt i tråd med de moderne TV-vanene vi har i dag, sier Krohn Clausen.
Oppgraderingen med Netflix og forbedret søk skjer automatisk hos kunder som har OnePlace og er koblet til nett. Utrullingen starter i uke 45.
For mer informasjon, kontakt:
Tormod Sandstø
Director Nordic PR
+ 47 90 94 32 15
tormod.sandsto@canaldigital.no
Nøkkelord
Kontakter
Tormod SandstøDirector Nordic PR
Tel:+ 47 909 43 215tormod.sandsto@canaldigital.noBilder



Om Allente
OnePlace er Canal Digitals TV-plattform for fremtiden og første i Norge bygget i sin helhet på Android TV. Den gir tilgang til Googles univers av apper, spill og tjenester og har full støtte for 4K (UHD) og HDR.
Følg pressemeldinger fra Allente
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Allente på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Allente
Allente og TV 2 utvider avtale med strømmerettigheter27.4.2022 11:09:11 CEST | Pressemelding
TV 2 og Allente styrker samarbeidet i det norske TV-markedet, og utvider nå sin eksisterende avtale til også å inkludere rettigheter til strømming. Med denne rettigheten på plass vil Allente kunne tilby et mer fleksibelt og moderne TV-produkt til alle norske husstander med bredbånd.
Elisabeth Monrad-Hansen blir ny sjef for Allente Danmark22.3.2022 09:37:28 CET | Pressemelding
Den nordiske TV-distributøren Allente gjør endringer i ledergruppen, når den norske HR-direktøren Elisabeth Monrad-Hansen trer inn i rollen som sjef for Allente Danmark fra og med 1. april. – Elisabeth kommer inn med et driv og en evne til nytenkning som vil passe det danske markedet utrolig godt, sier Jonas Gustafsson, administrerende direktør i Allente.
Allente utvider TV-pakkene med TV 2 Play2.12.2021 08:00:00 CET | Pressemelding
Allente utvider TV-pakkene Standard, Large og Premium med TV 2 Play. Hele TV 2s univers av filmer og serier blir derfor tilgjengelig for Allentes kunder, gjennom TV 2 Play Film & Serier med reklame. «TV 2s omfattende univers av film og serier blir et kjærkomment tilskudd til tv-tilbudet våre kunder har tilgang til», sier Jonas Gustafsson, administrerende direktør i Allente.
Allentes teknologidirektør tildeles prisen Video Technologist of the Year26.11.2021 08:00:00 CET | Pressemelding
Jon Espen Nergård, teknologidirektør i det nordiske betal-tv selskapet Allente, har blitt tildelt prisen Video Technologist of the Year Award på VideoTech Innovation Awards i London. «Selv om prisen går til meg er dette først og fremst en lagseier», sier Jon Espen Nergård.
Allente lanserer trådløst bredband via 5G25.11.2021 08:00:00 CET | Pressemelding
Tv-distributøren Allente, en sammenslåing mellom Canal Digital og Viasat, tar nå enda et steg i sin satsing på trådløst bredbånd og lanserer 5G i kombinasjon med høyere bredbåndshastigheter. Med dette sikrer selskapet tilgangen til en fremtidssikker og robust internettilkobling for sine kunder.