Story House Egmont

Pondus-prisen går til Jens K Styve for serien Dunce!

Del
Atter en gang har vi tatt årets morsomste telefon. Ikke den der vi snakker tulletrønder og ringer til Frode Øverli mens vi later som om det er Tore på sporet. Nei, vi fikk ringe til Jens K. Styve og gi ham: Heder og ære og HUNDRE LAKEN!
Foto: Nicolas Tourrenc
Foto: Nicolas Tourrenc

inneren ble glad og overrasket og har da - siden Dunce igjen så dagens lys for et år siden - både vunnet Dagbladets stripekonkurranse, blitt fast bidragsyter i Lunch comic og får nå Pondus-prisen for sin glitrende strek, og humrende fortellerstil.

Vi kan også røpe at Frode Øverli allerede for 30 år siden kom med oppmuntrende svar til en håpefull ung Jens som sendte sine første drodlerier inn til Pyton-redaksjonen.

Brevet har Jens tatt vare på siden da, og dere kan se et utdrag her. Intervju med vinneren er med i Pondus nummer 9. Som er ute NUH!

Foruten serieklassikere som «finnfinnfinn» har Styve også skrevet to romaner, «Eg, Ove Kvamme» og «Friedland». Og selv om det litterære Norge venter i spenning på hans neste bok, så er vi glade for at tegning av Dunce tar mer og mer av tiden til Styve.

Sa vi gratulerer så mye? Nei. Men gratulerer så mye!

Tidligere vinnere av Pondus-prisen:

2010: Børge Lund for Lunch
2011: Øyvind Sagåsen for Radio Gaga
2012: Nils Axle Kanten for Hjalmar og Firekanta
2013: Steffen Kverneland for Munch
2014: Ronald Kabíček, Endre Skandfer og Bjarte Agdestein for Krüger & Krogh
2015: Hanne Sigbjørnsen for Tegnehanne

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om Story House Egmont

Story House Egmont
Story House Egmont
Nydalsveien 12
0441 Oslo

+47 22 77 20 00http://www.egmont.no

Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Vårt motte We bring stories to life har sterke publisistiske verdier. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.

Følg pressemeldinger fra Story House Egmont

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Story House Egmont

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye