Så mange så Monsens premieretur
20.7.2018 10:43:19 CEST | NRK | Pressemelding

I forrige uke startet årets sommertur med Lars Monsen i spissen. På premiereturen på Hardangervidda, som ble sendt på NRK1 torsdag 12. juli, fulgte 37.000 seere med på den fem timer lange turen. Det ga en markedsandel på 22 prosent. 268.000 var innom sendingen i minst ett minutt.
Antall seere på fredagens minutt for minutt-sending lå på 39.000, og disse tallene økte på lørdagen til 50.000. På søndagen lå tallet på 77.000 seere.
– Det er tydelig at folk setter pris på opplevelser fra fjellet. Vi er strålende fornøyd med første uken, sier Thomas Hellum, som er prosjektleder for «Monsen minutt for minutt».
Sommeråpent
«Sommeråpent», som sendes på NRK1 om kvelden, hadde 454.000 seere på premieren 12. juli, og en markedsandel på 52 prosent. I løpet av helgen lå tallene for «Sommeråpent» på 286.000 (fredag), 346.000 (lørdag) og 397.000 (søndag).
– «Sommeråpent» har de største tallene og er flaggskipet på kvelden - og det er som forventet når programmet går i beste sendetid. «Monsen minutt for minutt» på dagtid er et program folk er innom innimellom, og er viktig som innholdsprodusent til kvelden. De to programmene utfyller hverandre, sier Hellum.
Nettsiden nrk.no/sommer, hvor man også kan se programmet, har i snitt hatt 15.000 unike brukere på sendedagene.
Kontakter
Linda Reistad, tlf: 97163360
Linda.Reistad@nrk.no
Presseansvarlig, Monsen minutt for minutt og Sommeråpent, NRK
Thomas Hellum
Thomas.Hellum@nrk.no
Prosjektleder Monsen Minutt for Minutt, NRK
Håvard Jenssen
Havard.Jenssen@nrk.no
Prosjektleder Monsen Minutt for Minutt, NRK
Thea C. Flinder
Thea.Flinder@nrk.no
Prosjektleder Sommeråpent, NRK
Bilder





Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
«Alle mot 1» er tilbake – Markus Neby er ny programleder23.6.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
NRK-favoritten «Alle mot 1» er tilbake til høsten etter ett års pause. Denne gangen får Selda Ekiz med seg Markus Neby som programleder, og det blir flere spennende endringer i årets sesong.
Sommer i P2 202619.6.2026 16:36:58 CEST | Pressemelding
Kjente folk deler historiene som formet dem – rått, nært og uforstyrret. «Sommer i P2» har premiere i NRK Radio mandag 22. juni.
Mikkel Niva og Herman Flesvig reiser på nye oppdrag i Europa19.6.2026 07:00:00 CEST | Pressemelding
Magedans i Tyrkia, butlerskole i Nederland og maskulinitetscamp i England er blant det som venter i sesong 2 av «Oppdrag Europa». Premiere på NRK 16. juli.
Strømmestiftelsen er tildelt NRK TV-aksjonen for 202718.6.2026 17:10:21 CEST | Pressemelding
Pengene som samles inn skal gå til å gi barn i seks land utdanning og dermed hjelpe dem til et liv med muligheter.
Nå er premieredatoen for «LIS» sesong 2 klar - se de første bildene18.6.2026 12:30:00 CEST | Pressemelding
Lørdag 26. september er dramasuksessen «LIS» tilbake med ny sesong på NRK.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
