Nordic Choice Hotels til HasleLinje

Nordic Choice Hotels og Petter Stordalen har valgt HasleLinje som lokasjon for et nytt hotell i Oslo. Allerede i 2020 åpner hotellet dørene.
– Dette er Byutvikling! Her har man tenkt større enn grå næringsbygg og et gatemiljø som stenger klokka fem. I stedet blir det boliger, restauranter, yrende liv, familier, venner og arbeid om hverandre. En ekstra bonus er Oslo sentrum rett nedi svingen. Dette området treffer spikeren på hodet når det gjelder hvordan folk vil jobbe og leve i dag. Derfor er vi her, sier Petter Stordalen.
AF Gruppen, Höegh Eiendom og Profier utvikler Hasle Linje. I dag jobber 1.750 personer på HasleLinje, i nær fremtid vil 6.000 ha sitt daglige virke her.
Hotellet vil komplettere HasleLinje, og bidra ytterligere i attraktiviteten til området. Det vil ha 217 rom, konferansesal for 475 personer og svært gode møteromsfasiliteter.
–Vi synes det er flott å kunne bidra til å utvikle en helt ny bydel i Oslo. HasleLinje er sentralt og lett tilgjengelig, samtidig er det utenfor den mest kompakte bykjernen. Denne bydelen vil tiltrekke seg forretnings- og fritidsreisende som trenger senger å sove i, møterom der de kan møtes, og restauranter å spise på. Vi gleder oss til å levere hotellopplevelser som vil komme bydelen til gode, sier Torgeir Silseth, administrerende direktør i Nordic Choice Hotels.
Bygget vil også inneholde en kontordel på 6 000 m2 med 400 kontorplasser.
Nøkkelord
Kontakter
Andreas Jul RøsjøKonserndirektør Eiendom og Energi Norge. Ansvar for Digitalisering
Tel:+47 481 96 998andreas.rosjo@afgruppen.noWibecke BrusdalKommunikasjonsdirektør
Tel:(+47) 930 93 150wibecke.brusdal@afgruppen.noBilder


Om AF Gruppen
AF Gruppen er et entreprenør- og industrikonsern. Konsernet omsatte for 13,7 mrd kroner i 2017 og har i dag ca 3800 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
AF driver prosjektindustri i hele landet innenfor eiendom, bygg, anlegg, offshore, miljø og energi. Helt siden selskapet ble etablert har AF vært uavhengig og stolt på egen kraft og kompetanse til å løse komplekse utfordringer. Entreprenørånden i AF har vært preget av en evne og vilje til å tenke litt Annerledes og å finne bedre og mer Fremtidsrettede måter å skape verdier på.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Rehabiliterer Handelens og Sjøfartens Hus i Bergen14.7.2025 08:52:29 CEST | Pressemelding
LAB Entreprenør, et selskap i AF Gruppen, har inngått avtale med Handelens og Sjøfartens Hus AS om rehabilitering av Handelens og Sjøfartens Hus i Bergen sentrum. Avtalen har en verdi på MNOK 342 ekskl. mva. og gjennomføres som en totalentreprise.
Skal bygge nytt renseanlegg i Sverige4.7.2025 14:45:54 CEST | Pressemelding
AF Gruppens datterselskap, Kanonaden Entreprenad Mälardalen AB, skal i samarbeid med ByggDialog AB bygge nytt renseanlegg i Gävle for Gästrike Vatten. Kanonadens andel av oppdraget er grunn-, fundamenterings- og ledningsarbeider til en kontraktsverdi på ca. MSEK 500 ekskl. mva.
Bygger nybygg ved politihuset i Oslo4.7.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er tildelt en samspillsentreprise av Statsbygg for bygging av nybygg ved politihuset på Grønland i Oslo. Prosjektet omfatter prosjektutvikling og ca. 7 000 kvm nybygg i tilknytning til det eksisterende politihuset, og skal romme arealer for spesielle behov i tillegg til ordinære kontorarealer.
Oppgraderer settefiskanlegg2.7.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Helgesen Tekniske Bygg AS (HTB), et selskap i AF Gruppen, har signert en totalentreprisekontrakt med et oppdrettsselskap for oppgradering av et settefiskanlegg på Vestlandet. Kontrakten har en verdi på ca. 160 MNOK ekskl. mva.
Bygger produksjonsanlegg i Ølen30.6.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Helgesen Tekniske Bygg AS (HTB), et selskap i AF Gruppen, har signert en totalentreprisekontrakt med Øvrehagen 2 AS for et tilbygg til Fatland Ølen sitt produksjonslokale i Ølen. Kontrakten har en verdi på MNOK 213 ekskl. mva.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom