Skanska bygger kontorlokaler i Bergen for 380 millioner kroner
30.10.2012 09:30:22 CET | Skanska Norge | Pressemelding
Kontorbygget i Kokstadveien 23 er på tilsammen 25 000 m2 og vil få fire etasjer samt parkering i kjeller. Valg av tomt og den øvrige utviklingen av prosjektet er et samarbeid mellom Aibel, Ferd Eiendom og Skanska. Beliggenheten lover godt, da bygget lokaliseres langs den kommende bybanen i Bergen, som i neste byggetrinn vil ferdigstille holdeplassen Kokstad. Bygget har en klar miljøprofil og vil sertifiseres etter BREEAM Nor standarder og bruke Skanskakonseptet Grønn byggeplass
under oppføringen. Prosjektet har oppstart før årsskiftet og vil stå ferdig på nyåret 2015.
– Vi har kommet frem til en god løsning for prosjektet, og er glade for at Skanska kan innlede nok et godt samarbeid med Ferd Eiendom og Aibel – denne gangen i Bergen, sier Jostein Fjærestad, regiondirektør i Skanska.
Skanska kan vise til flere gode samarbeidsprosjekter med Ferd Eiendom og Aibel. Våren 2012 ble et 23 000 m2 stort kontorbygg overlevert Ferd Eiendom i Asker, hvor Aibel er leietaker.
Skanska i Norge
Skanska i Norge består av flere selskaper og virksomheter. De største selskapene er entreprenøren Skanska Norge AS og boligutvikleren Skanska Bolig AS.
Både Skanska Norge og Skanska Bolig er en del av det internasjonale Skanskakonsernet som er notert på Stockholm børs. Skanska er et av verdens ledende prosjektutvikler- og entreprenørselskap med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekt i offentlig-privat samarbeid. Basert på selskapets globale miljøkompetanse, sikter Skanska mot å bli førstevalget når det gjelder Grønne prosjekt. Konsernet har i dag 53.000 medarbeidere i utvalgte hjemmemarkeder i Europa, USA og Latin- Amerika.
Bilder

Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska best i bransjen blant ingeniørstudenter28.5.2026 15:35:00 CEST | Pressemelding
Skanska klatrer kraftig i årets Universum-undersøkelse og er nå den mest attraktive arbeidsgiveren blant entreprenørene i bygg- og anleggsnæringen.
Skanska og Å Energi signerer kontrakt om rehabilitering av Dam Botsvatn11.5.2026 08:45:05 CEST | Pressemelding
Rehabiliteringen av Dam Botsvatn skal sikre at dammen tilfredsstiller gjeldende krav til damsikkerhet og er et viktig bidrag for å sikre en trygg og driftsikker dam – og stabil vannkraftforsyning i regionen. Dam Botsvatn tilhører et sentralt regulerings- og inntaksmagasin i Otravassdraget.
Skanska leverte et solid første kvartal av 20267.5.2026 11:39:31 CEST | Pressemelding
Skanska Norge leverte et solid første kvartal i 2026, med god ordreinngang og stabile resultater. Selv om omsetningen var noe lavere enn i samme periode i fjor, som var et rekordkvartal, opprettholder selskapet et høyt aktivitetsnivå og en sterk posisjon i markedet.
Skanska signerer samspillskontrakt med Helgeland Kraft Vannkraft23.4.2026 09:09:55 CEST | Pressemelding
Helgeland Kraft Vannkraft har valgt Skanska som samspillspartner for utviklingen av Nye Kaldåga kraftverk i Vefsn kommune i Nordland. Avtalen omfatter samspillsfasen for videreutvikling av kraftverket.
Eline Hersvik-Olsen blir ny distriktssjef for Skanskas byggvirksomhet i Agder25.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har ansatt Eline Hersvik‑Olsen som ny distriktssjef for byggvirksomheten i Agder. Hun kommer fra rollen som tilbudsleder i Skanska og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom mange år, både fra produksjon, tidligfase og ledelse i selskapet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
