Innovasjon Norge

XXLofoten er årets reiselivsbedrift

Del
XXLofoten AS vant i kveld den prestisjefylte Reiselivsprisen, og blir med dette årets reiselivsbedrift, foran de sterke konkurrentene, Høyt og Lavt aktivitetspark AS og Skistar Norge AS.

- Prisen i år går til den verdige vinneren XXLofoten AS, som har vist at det er mulig å utvikle en lønnsom bedrift ved å være en profesjonell opplevelsesleverandør, sier reiselivsdirektør i Innovasjon Norge Per-Arne Tuftin.

- XXLofoten er en inspirasjonskilde for sine omgivelser, og har sterkt bidratt til å utvikle Lofotens posisjon som opplevelsesbasert reisemål gjennom hele året. Selskapet har nå også skapt seg en lønnsom plattform som gjør det mulig å utvikle nye konsepter i samarbeid med eksterne aktører, sier Tuftin

Reiselivsprisen deles ut av Innovasjon Norge, og er på 250 000 kroner. Tidligere vinnere av prisen er bla. Høve Støtt og Juvet landskapshotell.

- Vi ønsker at prisen skal stimulere til innovasjon i reiselivsnæringen, det er noe vi trenger mer av, påpeker Tuftin.

En XL opplevelse

XXLofoten er totalleverandør på forretnings- og arrangementsturisme i Lofoten, og har utviklet en lønnsom bedrift ved å være en profesjonell opplevelsesleverandør. Bedriften organiserer små og store naturbaserte events, kongresser og konferanser, opplevelser og nesten alle former for utendørsaktiviteter i Lofoten.   

Bedriften vektlegger bærekraftige konsepter og meningsfylte opplevelser.  Håndtert av et kompetent «hands on» vertskap og en 100% kvalitetssikret og profesjonell gjennomføring.

- Bedriften har vist at det er mulig å utvikle en lønnsom bedrift ved å være en profesjonell opplevelsesleverandør. Her har vi opplevelsesøkonomi i praksis, utviklet gjennom kunnskap, samarbeid, kreativitet og innovativ tenkning, sier Tuftin.

Om Reiselivsprisen:

  • Innovasjon Norge står bak prisen som skal inspirere til innovasjon i reiselivsnæringen.
  • Prisen går til den bedriften som har introdusert en ny og innovativ reiselivsopplevelse eller videreutviklet en eksisterende.
  • I tillegg til selve prisen, kjemper de nominerte bedriftene også om 250 000 kroner.
  • Dette er 6. gangen reiselivsprisen blir delt ut.

Tidligere vinnere av Reiselivsprisen:
2011: Høve Støtt, Buskerud

2010: Juvet Landskapshotell, Møre og Romsdal
2009: Sorrisniva AS, Finnmark
2008: Hemsedal turistkontor, Buskerud
2007: Stiftinga Ekstremsportveko, Hordaland

For mer informasjon:
Styreleder i XXLofoten AS, Frank Hagen

Mobil: 918 02 019
www.xxlofoten.no

Reiselivsdirektør i Innovasjon Norge, Per-Arne Tuftin
Mobil 909 94 898
www.innovasjonnorge.no/reiseliv

Bilder

Årets vinner XXLofoten mottar Reiselivsprisen av H.M. Dronningen
Årets vinner XXLofoten mottar Reiselivsprisen av H.M. Dronningen
Last ned bilde
Årets Reiselivsbedrift XXLofoten
Årets Reiselivsbedrift XXLofoten
Last ned bilde

Om Innovasjon Norge

Innovasjon Norge
Innovasjon Norge
Grev Wedels Plass 9
0151 Oslo

22 00 25 00http://www.innovasjonnorge.no

Vi bidrar til nyskaping i næringslivet, bærekraftig vekst og eksport for konkurransedyktige norske bedrifter, og utvikling i distriktene. Vi profilerer norsk næringsliv og Norge som reisemål. 

Følg pressemeldinger fra Innovasjon Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Innovasjon Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Innovasjon Norge

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye