Ny parkeringsoperatør ved Bergen lufthavn Flesland fra 1. juni
22.5.2018 14:00:00 CEST | Avinor | Pressemelding

-Med automatisk skiltgjenkjenning er det enkelt å parkere hos oss. Når vi nå skifter parkeringsoperatør er det ekstra gledelig at det er en lokal aktør som overtar, uttaler lufthavndirektør Aslak Sverdrup ved Bergen lufthavn Flesland.
Slik gjør du
Anbefalt betalingsmåte er mobiltelefon. Da unngår du kø ved automaten og kan ordne med betalingen når det passer. Du kan betale inntil 48 timer etter utkjøring på nettsiden http://sesam-sesam.com/nb/hjem/.
Ved å registrere profil kan du også aktivere automatisk trekk, slik at betalingen går sømløst, men betaling kan også gjøres uten brukerprofil. Du kan også benytte betalingsautomaten på stedet.
Dersom ingen av disse løsningene brukes- sendes en faktura, det påløper da et fakturagebyr.
Du kan også forhåndsbestiller parkering på Avinors hjemmesider. Systemet benytter ditt bilskilt som "innkjøringsbillett" og gjenkjenner at du har bestilt og betalt for parkeringen din.
Man kan laste ned appen og registrere brukerprofil hos Sesam parkering allerede i dag, men endringen trer i kraft midnatt 1. juni.
Spørsmål knyttet til betaling og fakturering rettes til Sesam parkering, kontaktdetaljer og mer informasjon om betalingen finnes på http://www.sesamparkering.no/faq.html
Avinor har ansvar for de 45 statlig eide lufthavnene og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til en sikker og effektiv reise for omkring 50 millioner flypassasjerer. Om lag halvparten reiser til og fra Oslo Lufthavn.
Over 3.000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinor finansieres gjennom luftfartsavgifter og salg på flyplassene.
Kontakter
Aslak SverdrupLufthavndirektør Avinor Bergen lufthavn, Flesland
Tel:+47 932 31 791aslak.sverdrup@avinor.noGurli Høeg UlverudKommunikasjonssjef - Avinor konsern
ghu@avinor.noBilder

Om Avinor
Avinor har ansvar for 43 statlig eide lufthavner, og flysikringstjenesten for sivil og militær luftfart i Norge. Dette nettverket binder Norge sammen - og Norge sammen med verden.
Avinor er en drivkraft i miljøarbeidet i luftfarten og en pådriver for å redusere de samlede klimagassutslippene fra norsk luftfart. Selskapet har en ledende rolle i arbeidet med utvikling av el-fly, og leveranse av biodrivstoff til fly.
Avinor bidrar hvert år til 50 millioner sikre og effektive flyreiser. Om lag halvparten av disse er til og fra Oslo lufthavn.
Rundt 3000 medarbeidere har ansvar for å planlegge, bygge ut og drive et samlet lufthavn- og flysikringssystem. Avinors virksomhet finansieres gjennom luftfartsavgifter og kommersiell virksomhet på flyplassene.
Følg pressemeldinger fra Avinor
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Avinor på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Avinor
Veksten i utanlandsreisande held fram11.9.2026 08:05:00 CEST | Pressemelding
Nesten fem millionar passasjerar reiste gjennom Avinor sine lufthamner i august. Sterk vekst i utanlandsreisande veg opp for ein nedgang i innanlandsreisande, og dei samla tala enda berre marginalt under nivået frå same månad i fjor.
Oslo lufthavn forbereder seg på ekstraordinær trafikk i forbindelse med Kong Harald Vs gravferd4.9.2026 15:51:34 CEST | Pressemelding
Kong Harald Vs gravferd onsdag 9. september vil prege trafikken ved Oslo lufthavn. Det ventes mange gjester og økt aktivitet ved lufthavnen, og Avinor ber både reisende, presse og publikum følge informasjon fra myndighetene, flyselskapene og lufthavnen.
Air Canada åpner historisk direkterute mellom Toronto og Oslo3.9.2026 15:00:00 CEST | Pressemelding
Oslo får en historisk direkteforbindelse til Canada når Air Canada åpner sommerrute mellom Toronto og Oslo fra 3. juni 2027.
Første halvår 2026: Styrket resultat tross urolige tider26.8.2026 14:05:00 CEST | Pressemelding
Avinor leverer et godt første halvår 2026, til tross for geopolitisk uro og usikkerhet i markedet. Passasjertrafikken vokser, og inntjeningen styrker seg sammenlignet med tilsvarende periode i fjor.
Oslo lufthavn i forhandlinger om tredje cargohandler26.8.2026 11:00:00 CEST | Pressemelding
Avinor går videre med Worldwide Flight Services (WFS), et SATS-selskap, om etablering av frakthåndtering på Oslo lufthavn. Dersom partene blir enige, vil Oslo lufthavn for første gang få tre aktører innen flyfrakthåndtering.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
