AF Gruppen bygger for Statkraft Energi i Høyanger
AF Gruppen skal bygge en 3,8km lang anleggstunnel og oppgradere ca. 10 km anleggsvei fra Eiriksdal kraftverk til Eringsdal for Statkraft Energi AS. Tunnel- og veisystemet skal gi adkomst til vannkraftmagasinene på fjellet og benyttes ved kommende oppgraderingsarbeider av dammer.
Adkomsttunnelen vil erstatte eksisterende trallebane som hittil har vært adkomstmuligheten for driftsinspeksjon og vedlikehold i fjellområdet øst for Høyanger.
Arbeidene starter opp i september 2018 og ferdigstilles i mars 2021.
Avtalen har en verdi på ca. MNOK 200.
– AF Gruppen er glad for å inngå en ny avtale med Statkraft Energi. Vi ser frem til videre samarbeid hvor vi har felles fokus på effektiv gjennomføring med ivaretakelse av sikkerhet og miljø, sier Morten Grongstad, konsernsjef i AF Gruppen.
Nøkkelord
Kontakter
Morten GrongstadKonsernsjef
Tel:+47 991 53 905Morten.Grongstad@afgruppen.noArild MoeKonserndirektør Anlegg Norge
Tel:+47 913 76 265arild.moe@afgruppen.noWibecke BrusdalKommunikasjonsdirektør
Tel:(+47) 930 93 150wibecke.brusdal@afgruppen.noBilder
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et entreprenør- og industrikonsern. Konsernet omsatte for 13,7 mrd kroner i 2017 og har i dag ca 3800 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
AF driver prosjektindustri i hele landet innenfor eiendom, bygg, anlegg, offshore, miljø og energi. Helt siden selskapet ble etablert har AF vært uavhengig og stolt på egen kraft og kompetanse til å løse komplekse utfordringer. Entreprenørånden i AF har vært preget av en evne og vilje til å tenke litt Annerledes og å finne bedre og mer Fremtidsrettede måter å skape verdier på.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
AF Gruppen kjøper Eviny Solutions20.6.2025 08:35:42 CEST | Pressemelding
AF Gruppen posisjonerer seg innenfor elektrisk infrastruktur og har inngått aksjekjøpsavtale om kjøp av 80 prosent av aksjene i Eviny Solutions.
Nytt gjenvinningsoppdrag for AF Gruppen12.6.2025 13:10:25 CEST | Pressemelding
AF Gruppen har mottatt en tildelingsmelding for en kontrakt fra Heerema Marine Contractors (HMC) for ingeniørtjenester, mottak, demontering og resirkulering av en produksjonsplattform fra den britiske sektoren av Nordsjøen.
Bygger kraftstasjon i Göteborg5.6.2025 13:31:01 CEST | Pressemelding
AF Bygg Väst, en del av AF Gruppen Sverige, har fått i oppdrag av Göteborgs Hamn å bygge en ny kraftstasjon i Skandiahamnen, Göteborg. Kontrakten er en totalentreprise med en kontraktsverdi på MSEK 129 ekskl. mva.
Forlenger samarbeidet med Norges Skiskytterforbund3.6.2025 10:15:00 CEST | Pressemelding
AF Gruppen har nok en gang signert en to-årig samarbeidsavtale med Norges Skiskytterforbund. Avtalen viderefører det langvarige partnerskapet, som nå strekker seg over nesten tjue år.
Bygger 40 leiligheter i Bergen30.5.2025 09:13:53 CEST | Pressemelding
LAB Entreprenør, et selskap i AF Gruppen, har inngått avtale med Gjelsten Bolig om bygging av et nytt leilighetsprosjekt i Møllendalsveien i Bergen.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom