
Fra Hemsedal til Tyrol – her er skisesongens heteste nyheter

- Før denne vinteren har vi hatt stort fokus på utvikling av moderne leiligheter av høy klasse, samt gjøre skikjøringen mer snøsikker, mer bekvem og artigere, sier Linda Morell, pr-sjef i SkiStar.
Lanserer unik skiopplevelse i Skandinavia
Gjestene i Hemsedal, Trysil, Åre, Sälen og Vemdalen får oppleve en unik skiopplevelse når SkiStar fun slopes gjør entré i det skandinaviske markedet. Et eventyrområde som er inspirert av snowparks og skicrossarenaer. SkiStar fun slopes skal passe alle, uansett alder og ferdighetsnivå, og er plassert i bakker med blå helling. Ski- og snowboardkjørerne vil passere bruer, terrengbølger, tuneller og en rekke spennende elementer. Det første gangen fun slopes kan oppleves i Skandinavia.
- Her vil alle, uansett alder og ferdigheter, oppleve skiglede og pirring i magen, sier Fredrik Rydén, ansvarlig for utvikling av SkiStar Fun Slopes.
Åpner moderne lodge i Hemsedal
At Hemsedal er blitt kåret til Norges beste skisted er ingen tilfeldighet. Nå presenterer SkiStar flere spennende nyheter som vil løfte skistedets status enda noen hakk.
Nye, luksuriøse SkiStar Lodge Hemsedal Suites er smakfullt innredet med bekvemme og nøye utvalgte møbler, og ligger rett ved skibakken. I tillegg til overnatting av høy kvalitet finner du O´Learys i lodgens første etasje. Der finner du også en 14 meter høy klatrevegg og en rekke servicefasiliteter. Valle Family Suites er familieleilighetene i nye SkiStar Lodge. De er innredet for å gi barna en unik opplevelse, med temaer, farger og materialer som er kjent fra Valles verden. Bor du i Valle Family Suites er barnevennlige fasiliteter som barneseng, bestikk, potte, skammel og matstol alltid inkludert. Dessuten får alle barn i alderen 2 til 10 år en Valle morgenkåpe som de kan ta med hjem og en spesiell Valle-gave. Bookingen åpnet allerede i vår og lodgen åpner dørene for de første gjestene i uke 51.
Årets skinyhet SkiStar fun slope finner du i bakke 32 i Hemsedal. Les mer om Hemsedals nyheter
Ny barneheis og ny bakke i Trysil
SkiStar fortsetter satsingen i Trysil. Skistedet øker kapasiteten på snøproduksjonen hver sesong, og kommende vinter er ikke noe unntak. I tillegg til mer snø kan gjestene se fram til en ny og 462 meter lang heis i barneområdet Eventyr. Eventyr er et veldig populært og trivelig skiområde for barnefamilier. Med den nye heisen på plass rommer Eventyr fire barneheiser, rullebånd, skikarusell, varmestuer, toaletter og flere morsomme arenaer tilpasset de minste skikjørerne. Forrige sesongs store nyhet var 6-seteren Skihytta Ekspress, Norges mest moderne stolheis. Over 700.000 turer ble registrert i debutsesongen. I vinter lanseres en ny rød bakke som går langsmed og under Skihytta Ekspress og ned til vestsiden av Skihytta-restauranten. En restaurant som i vinter utvides med over 100 nye sitteplasser.
Årets skinyhet SkiStar fun slope finner du i bakke 23 på Turistsenteret. Les mer om Trysils nyheter
Høyere kvalitet på skikjøringen i Åre
Åre forbereder seg til alpin-VM i 2019, og foran årets sesong i høynes kvaliteten på underlaget i skibakkene. Det skjer blant annet gjennom en investering av en høykvalitativ tråkkemaskin og utbygging av snøleggingsanlegget i bakken Snobbrännan. I tillegg får det populære skiområdet Åre Sadeln mer skikjøring. Det bygges en ny blå bakke som passer både nybegynnere og de som liker lange carvingsvinger.
I Åre er interessen økende for overnattingseneheter med 15-20 senger. For møte etterspørselen lanserer SkiStar Kaffestugan, et nyrestaurert overnattingssted med 20 sengeplasser midt i Åre by.
Årets skinyhet SkiStar fun slope finner du i bakke 45 i Rödkullen. Les mer om Åres nyheter
Ny gondol og ekspressheis i St. Johann
St. Johann ligger midt i hjertet av Tyrol i Østerrike, og er det siste tilskuddet i SkiStar-familien. En av årets store nyheter er en ny gondol i familieområdet Eichenhof. Gondolen går fra Eichenhofs dalstasjon til Grander-Schupf. SkiStar åpner i tillegg en ny ekspressheis i samme område. Et nytt snøanlegg er også på plass og en av de mest populære bakkene er utvidet i bredden for å gi bedre skikjøring. Barna er i fokus i St. Johann, som på mange måter er Østerrikes svar på Sälen. Denne sesongen åpner den populære snømannen Valle sin egen skiskole i St. Johann. Les mer om St. Johanns nyheter
Flere overnattingsmuligheter og mer snø i Sälen
I bakkene sør i Lindvallen bygger SkiStar et nytt anlegg for snøproduksjon. Skogspartiet mellom Söderåstorget og populære Experiumtorget åpnes opp for å gjøre skikjøringen morsommere, det blir også lettere å ta seg mellom bakkene. SkiStar har også valgt å satse på de små skikjørerne gjennom et nytt skiområde i skogen. Valleskogen ligger på toppen av Hundfjället og kan by på perfekte offpiste-turer i lekne og trygge omgivelser.
I takt med at Sälen vokser økes overnattingsmulighetene for områdets gjester. Blant annet bygges det til sammen 38 romslige leiligheter i Lindvallen, Tandådalen og Hundfjället. Ved Söderåstorget i Lindvallen bygges SkiHouse 303, som er sju nye leiligheter med ski in-ski out-beliggenhet. I tillegg vil etappe to av overnattingsområdet Hills Ski & Pool bli ferdigstilt. Söderåstorget ligger kun 800 meter fra Experium, som byr på alt fra restauranter og butikker, til SPA, bowling og opplevelsesbad.
Årets skinyhet SkiStar fun slope finner du i bakke 30 i Lindvallen. Les mer om Sälens nyheter
Vemdalen vokser – satser på hele familien
Vemdalen fortsetter å lokke gamle og nye gjester, hvilket innebærer bygging av flere hytter og hus. En av investeringene er Bergsgården. Et nytt og eksklusivt leilighetsbygg på Skalshöjden med 15 leiligheter og garasje i underetasjen.
I Björnrike bygges et nytt torg mellom Björnvallen og Grizzly Express – Sveriges lengste ekspressheis. Dit flytter SkiStarshop Concept Store. Det kommer også et familievennlig rullebånd fra torget og ut i skibakken. Bakken Nääs slingan på Vemdalsskalet blir dobbelt så bred. Gjestene i Vemdalen kan også se fram imot flere nye restauranter, butikker og morsomme aktiviteter.
Årets skinyhet SkiStar fun slope finner du i bakke 18 på Vemdalsskalet. Les mer om Vemdalens nyheter
Hammarbybacken får besøk av verdensstjerner
30. januar 2018 arrangeres det for tredje gang verdenscup i parallellslalåm i Hammarbybackenmidt i Stockholm. Forrige sesong kom det over 9.000 tilskuere, og det ble en fantastisk kveld. I vinter forventes det spektakulære eventet å bli minst like bra og dra et rekordstort publikum. Les mer
For mer informasjon:
Linda Morell, pr-sjef i SkiStar
Mob: +46 76 118 60 02
Mail: linda.morell@skistar.com
Nøkkelord
Kontakter
Linda MorellPR-sjef SkiStar AB - PR och Kommunikation
Tel:+46 280 841 60linda.morell@skistar.comBilder

Om SkiStar
SkiStar AB (publ) er notert på Nasdaq Stockholms Mid Cap-segment. Konsernet eier og driver alpinanlegg i Hemsedal og Trysil i Norge, i Sälen, Åre og Vemdalen, samt Hammarbybacken (Stockholm) i Sverige, og St. Johann in Tirol i Østerrike. Markedsandelen i Sverige er 50 %, i Norge 31 % og totalt i Skandinavia 41 %. Kjernevirksomheten er alpin skikjøring med gjestens skiopplevelse i sentrum. Virksomheten deles inn i to kjerneområder: Drift av skianlegg og eiendomsutvikling & eksplotering . SkiStars visjon er å skape minnerike fjellopplevelser som den ledende operatøren av europeiske alpindestinasjoner.
Bilder og film i SkiStars presserom kan publiseres fritt i omtale av SkiStar, våre destinasjoner og produkter.
Følg pressemeldinger fra SkiStar
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra SkiStar på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra SkiStar
Fin vintersesong ga økte inntekter - stor optimisme foran kommende vinter3.10.2019 09:37:20 CEST | Pressemelding
Konsernsjef i SkiStar, Mats Årjes, gir følgende kommentar til årsrapporten: Vi har lagt bak oss ytterligere et bra år for virksomheten. Sammenliknet med foregående år er det verdt å understreke at fjoråret bød på fantastiske værforutsetninger, som medførte at vi økte antall skidager med hele 7,5 prosent. I lys av dette er vi meget fornøyd med årets resultat.
SkiStars vinternyheter: Ny overnatting nære bakken, enda bedre skikjøring og restauranttilbud12.9.2019 06:50:00 CEST | Pressemelding
Skisesongen nærmer seg og det skjer mye spennende på SkiStars destinasjoner. I Hemsedal åpner hotellet FYRI Resort of Hemsedal med fantastisk utsikt og beliggenhet, i tillegg til to nye bakker og en ny heis. I Trysil blir skikjøringen enda bedre med bredere bakker og mer effektiv snøproduksjon. Et annet høydepunkt er åpningen av Scandinavian Mountains Airport, flyplassen mellom Trysil og Sälen som åpner 22. desember. I Åre utvides den allerede sterke restaurantscenen, da flere populære «Stockholm-krogar» etablerer seg i byen.
SAS lanserer tre flyruter til Trysil og Sälen12.8.2019 09:27:18 CEST | Pressemelding
28. desember lander det første SAS-flyet fra London på nye Scandinavian Mountains Airport. I tillegg lanserer SAS flyruter til den nye flyplassen fra København og Aalborg. Både det danske og engelske markedet er i vekst og viktige for skiturismen i Trysil og Sälen.
Rekordresultat og stor optimisme foran neste vintersesong19.6.2019 08:55:02 CEST | Pressemelding
SkiStar legger fram det beste nimånedersresultatet i selskapets historie, og konsernsjef Mats Årjes konstaterer at det fortsatt er stor interesse for alpin skikjøring som feriealternativ.
Lanserer de første flyrutene til Trysil og Sälen22.5.2019 07:22:52 CEST | Pressemelding
Flyselskapet BRA vil fra vinteren av fly til Scandinavian Mountains Airport fra fem svenske byer, Stockholm, Göteborg, Malmö, Ängelholm og Växjö. Transfertiden fra den nye flyplassen til Norges og Sveriges største skisteder, Trysil og Sälen, er henholdsvis 40 og 10 minutter. Det er blant de korteste i verden.