LAB Entreprenør bygger Hardangerbadet

Hardangerbadet AS og LAB Entreprenør AS har utviklet prosjektet over lengre tid. Hardangerbadet er et kombinasjonsbygg som inneholder areal som konkurranse- og terapibasseng, privatdrevet familie- og opplevelsesbasseng, legekontor og andre helserelaterte aktiviteter. Bygget vil også få apotek og visningssenter for sjømatproduksjon.
Hardangerbadet er planlagt som en totalentreprise og har en kontraktssum på MNOK 166 ekskl. mva. Oppstart er primo mai 2018 med forventet åpning medio desember 2019.
- Vi ser frem til å sette i gang arbeidene med dette flotte prosjektet. LAB har i lang tid samarbeidet med de lokale aktørene bak Hardangerbadet og vi ser frem til et godt samarbeid i tiden som kommer, sier Morten Grongstad, konsernsjef i AF Gruppen.
Kontakter
Morten GrongstadKonsernsjef
Tel:+47 991 53 905Morten.Grongstad@afgruppen.noHenning OlsenKonserndirektør Bygg Norge
Tel:(+47) 917 41 592henning.olsen@afgruppen.noWibecke BrusdalKommunikasjonsdirektør
Tel:(+47) 930 93 150wibecke.brusdal@afgruppen.noBilder
Om AF Gruppen
AF Gruppen er et entreprenør- og industrikonsern. Konsernet omsatte for 13,7 mrd kroner i 2017 og har i dag ca 3800 medarbeidere. AF Gruppen er notert på Oslo Børs (AFG).
AF driver prosjektindustri i hele landet innenfor eiendom, bygg, anlegg, offshore, miljø og energi. Helt siden selskapet ble etablert har AF vært uavhengig og stolt på egen kraft og kompetanse til å løse komplekse utfordringer. Entreprenørånden i AF har vært preget av en evne og vilje til å tenke litt Annerledes og å finne bedre og mer Fremtidsrettede måter å skape verdier på.
Følg pressemeldinger fra AF Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra AF Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra AF Gruppen
Inngår samspillsentreprise for utvikling av Fornebu Sør29.9.2025 08:39:28 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er tildelt samspillsentreprise av OBOS Fornebu for utvikling av det nye byområdet Fornebu Sør i Bærum.
AF gjennomfører kjøpet av Eviny Solutions17.9.2025 11:56:23 CEST | Pressemelding
Det vises til børsmelding 20. juni 2025 hvor AF Gruppen offentliggjorde inngåelse av avtale om kjøp av 80 prosent av aksjene i Eviny Solutions. AF Gruppen har i dag gjennomført kjøpet av disse aksjene. De resterende 20 prosent av aksjene i Eviny Solutions er eid av Eviny.
Innstilt til ny kontrakt på Nye Aker sykehus2.9.2025 15:00:00 CEST | Pressemelding
Helse Sør-Øst RHF har innstilt AF Energi, et selskap i AF Gruppen, til kontrakt for røranlegg, sanitær- og vannbehandling i Somatikkbygget på Nye Aker sykehus.
Rehabiliterer Asker rådhus29.8.2025 12:04:12 CEST | Pressemelding
AF Gruppen er tildelt samspillsentreprise av Asker kommunale pensjonskasse for rehabilitering av Asker rådhus.
AF Gruppen med god lønnsomhet og solid ordrereserve i andre kvartal 202529.8.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
AF Gruppen (AFG) økte både omsetning og resultat sammenliknet med samme periode i fjor, og hadde en omsetning i 2. kvartal på MNOK 7 808. Resultat før skatt ble MNOK 388 i 2. kvartal, som ga en resultatmargin på 5,0 %. Ordreinngangen i kvartalet var god, og ordrereserven var på solide MNOK 44 493 ved utgangen av kvartalet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom