Ingrid Halstensen blir fotball-korrespondent for TV 2

I august flytter TV 2 Sportens Ingrid Halstensen (30) inn på hybel i London og skal ta engelsk fotball på pulsen som reporter og indre bane-anker.
- For ei som er litt i overkant glad i engelsk fotball og Champions League, er dette en drøm å få lov å jobbe med! London som ny hjemmebane blir utrolig spennende. Jeg gleder meg til å ta de der hjemme med på reisen og å gi seerne et innblikk i en ellevill verden som vi ofte bare ser glansbildet av. August kan ikke komme fort nok, sier en forventningsfull Ingrid Halstensen.
Sportsredaktør Vegard Jansen Hagen ser frem til at TV 2 får en enda sterkere tilstedeværelse på balløya.
- Vi har et rått fotball-tilbud neste sesong. Med Premier League, Champions League, Europa League og Nations League. Rollen som fotball-korrespondent i London skal gi oss en enda sterkere tilstedeværelse i engelsk og europeisk fotball, og ta med seerne på innsiden av den heftige fotballkulturen, forteller Vegard Jansen Hagen.
Ingrid blir i England i første omgang til februar 2019.
- Dette er nok drømmejobben for mange som elsker fotball og det har vært tøff konkurranse, men Ingrid skrev en utrolig inspirert søknad og viser en helt spesiell motivasjon for rollen. Dette er en utfordring hun kommer til å fikse på flott måte. Enten det er som indre bane-anker i Manchester eller Madrid, eller som historieforteller fra den bruneste puben i Burnley eller Stoke, sier TV 2s sportsredaktør.
Kontakter
Jan-Petter DahlPR- og mediesjef
Kontaktperson for spørsmål rundt programmene som sendes på TV 2-kanalene.
Bilder



Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Telia og TV 2 enige om ny samarbeidsavtale1.7.2025 17:59:32 CEST | Pressemelding
Telia og TV 2 er enige om en ny langsiktig samarbeidsavtale for TV 2s kanaler og innhold. Avtalen sikrer Telias TV-kunder enkel tilgang til alt av TV 2-innholdet, og inkluderer TV 2s kanaler og strømmetjenesten TV 2 Play.
Her er årets «Skal vi danse»-dommere26.6.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Cengiz Al, Jan Thomas, Nadya Khamitskaya og Merete Mørk Lingjærde utgjør høstens «Skal vi danse»-dommerpanel når programmet er tilbake på TV 2-skjermen i høst.
Her er deltakerparene som skal konkurrere i ny sesong av «Fjellhytta»25.6.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Det er klart for en ny sesong av «Fjellhytta» hvor fire deltakerpar skal konkurre om å vinne sin egen fjellhytte på idylliske Mjøsli.
En av disse blir «Norges dummeste» i høst24.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
«Norges dummeste» hadde enorm suksess i sin første sesong på TV 2 i fjor. Nå er det endelig klart for en ny sesong! Dette er gjengen som skal gjøre sitt ytterste for å unngå å ende opp med tittelen «Norges dummeste» på TV 2 i høst.
Slik blir sommeren på TV 2 Play20.6.2025 10:01:00 CEST | Pressemelding
Sommeren på TV 2 Play er fullspekket. Her får du både store høydepunkt i sportsverden, norsk og internasjonalt drama, samt lettbeint konkurransereality.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom