Bertel O. Steen kjøper attraktiv eiendom i Lier

– Det er viktig for Bertel O. Steen å kjøpe eiendommer som har en strategisk verdi, sier Øivind Solbakken, adm. direktør i Bertel O. Steen Eiendom. – Gode lokasjoner for forhandlerdrift og eiendommer med et potensial for utvikling, er interessante for oss. Da vil vi gjerne eie i stedet for å leie.
Bertel O. Steen Buskerud som selger Mercedes-Benz, Peugeot og Kia har i en årrekke holdt til ved den tidligere Kjellstad-bommen ved E18 i Lier. Fra overtakelse vil forhandleren altså bli intern leietaker fra Bertel O. Steen Eiendom.
– Vi mener at eiendommen i Vestre Linnes vei 8 er strategisk viktig eiendom, både med tanke på alternativene som Vegvesenet vurderer i forhold til ny forbindelse mellom E18 og riksveg 23 mot Oslofjordtunnelen, og med tanke på den planlagte fjordbyen, sier Solbakken. – Dette er et sted vi ønsker å være lenge, og vi legger opp til et godt samarbeid både med forhandleren og med Drammen og Lier kommune.
Eiendommen i Vestre Linnes vei 8 er på 24 mål. Bertel O. Steen Eiendom overtar eiendommen 1. juli 2018.
Bilder


Dokumenter
Om Bertel O. Steen
Bertel O. Steen importerer bilmerkene Mercedes-Benz, Kia, Peugeot, Citroën, DS, Opel, smart, Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep, Setra og Fuso til Norge. Hovedtyngden av salget skjer gjennom vår egeneide forhandlerkjede.
Konsernet eier også Snap Drive AS, en frittstående verkstedkjede med 26 verksteder lokalisert i de største byene i Norge samt bildelingstjenesten Otto som tilbyr delebiler i flere kommuner.
I Bertel O. Steen har vi satt oss et ambisiøst formål – «Vi bringer kundene og samfunnet fremover på en ansvarlig og enklere måte». Vi skal gjøre det mulig for folk å reise slik de vil, uten bekymringer. Bertel O. Steen er garantisten for kvalitet og trygghet. Vi bryr oss om hver eneste kunde, om samfunnet og om hverandre.
Følg pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bertel O. Steen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Fremgang på bærekraft i et krevende år28.5.2025 10:29:56 CEST | Pressemelding
Bertel O. Steen AS publiserer i dag sin integrerte års- og bærekraftrapport for 2024. Rapporten viser et år preget av økonomiske utfordringer, men også betydelig fremgang innen bærekraft, digitalisering og effektivisering.
Wallenius Wilhelmsen og Bertel O. Steen bygger toppmoderne klargjøringssenter for biler i Drammen15.5.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Gjennom et unikt samarbeid skal Wallenius Wilhelmsen og Bertel O. Steen utvikle og drifte et skreddersydd og toppmoderne bilklargjøringssenter ved Drammen havn.
Snap Drive kjøper bilverksteder på Kolbotn og i Enebakk2.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Snap Drive AS kjøper i dag bilverkstedene Auto Teknikk Kolbotn AS og Auto Teknikk Enebakk AS. Snap Drive er en verkstedkjede med klare vekstambisjoner, bestående av 26 bilverksteder lokalisert i de største byene i Norge. Oppkjøpet er et ledd i ekspansjonen.
Lavt nybilmarked preget årsresultatet til Bertel O. Steen AS27.3.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
- Nybilmarkedet i Norge var lavt i 2024. Konkurransen i markedet er hard, og en redusert markedsandel medførte et omsetningsfall på mer enn tre milliarder kroner for vår del. Tross denne nedgangen ble resultatet 216 millioner kroner bedre enn året før, men endte likevel på minussiden, kommenterer konsernsjef Harald Frigstad.
Ny organisering og nye ledere i Bilimport26.2.2025 10:55:00 CET | Pressemelding
Før jul offentliggjorde Bertel O. Steen opprettelsen av en ny enhet som samler alle enheter innenfor bilimport, der hensikten er å bygge en enda sterkere sentral muskel hvor vi samler fagkompetanse og gjør det enklere og raskere å få til helhetlige løsninger. Nye avdelinger og ledere i den nye importenheten er nå klare.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom