Bertel O. Steen åpner eget utstillingsrom i Oslo sentrum

Bertel O. Steen har vært en ledende aktør innen norsk bilbransje siden 1901. Dagens bilmarked og kunders kjøpsadferd er i sterk endring, og Bertel O. Steen ønsker å prøve ut nye måter for å møte kunden.
Et av konseptene Bertel O. Steen utforsker nærmere, er mindre utstillingsrom i bykjerner. Derfor åpnet Bertel O. Steen i dag dørene til et eget utstillingslokale i Haakon VII gate 5 i Oslo sentrum. I lokalet er det plass til én bil som vil få en unik eksponering. Utvalgte modeller fra bilmerkene i Bertel O. Steens portefølje vil rullere på å vises frem.
- Dette vil være et permanent utstillingslokale der merkene våre vil bli vist frem etter tur. Her vises nye bilmodeller, kampanjebiler og selvsagt noen ordentlige drømmebiler, sier Marius Hayler, adm. direktør for Bertel O. Steen Detalj.
Nettopp en drømmebil er første bilmodell i lokalet. Ved åpning er det en Mercedes-Benz AMG GTC som står i utstilling.
- Vi anser dette utstillingslokalet som et spennende alternativ til tradisjonell markedsføring. Forventningen er at det skal gi økt interesse, økt trafikk og ikke minst økt salg hos våre forhandlere, fortsetter Marius Hayler.
Nøye utvalgt lokasjon
Mange beveger seg til fots i området mellom Aker Brygge, Vika og Nationaltheatret, og omtrent 20 000 biler passerer lokalet per døgn. I tillegg er det svært mange som jobber i området.
- Utstillingslokalet i Haakon VII gate er et svært bevisst valg, sier Bjørn Maarud, konsernsjef for Bertel O. Steen. - Lokasjonen vil gi god eksponering av de sterke merkevarene vi representerer. Hyppig variasjon av både utstilte modeller og merker mener vi vil bidra til å styrke merkevaren Bertel O. Steen og få vist fram våre biler i Oslo på en ny måte.
Kontakter
Anders RikterDirektør for kommunikasjon og samfunnskontakt
Tel:+47 920 84 996anders.rikter@bos.noBilder



Om Bertel O. Steen
Bertel O. Steen AS med datterselskaper er et av Norges største service- og handelsselskap. Konsernet importerer bilmerkene Mercedes-Benz, Kia, Peugeot, Citroën, DS, smart®, Fuso og Setra til Norge og er også en betydelig aktør innen bildetalj, bilfinans, verksteddrift og eiendomsvirksomhet. Konsernet har ca. 2 500 medarbeidere. Hovedkontoret ligger i Lørenskog kommune.
Følg pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bertel O. Steen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Ny leder for bærekraft i Bertel O. Steen11.8.2025 11:31:44 CEST | Pressemelding
Bertel O. Steen har de siste årene gjort betydelige fremskritt på bærekraft. Nå tar konsernet et nytt steg ved å ansette Kyrre Johan Knudsen som ny leder for bærekraft.
Fremgang på bærekraft i et krevende år28.5.2025 10:29:56 CEST | Pressemelding
Bertel O. Steen AS publiserer i dag sin integrerte års- og bærekraftrapport for 2024. Rapporten viser et år preget av økonomiske utfordringer, men også betydelig fremgang innen bærekraft, digitalisering og effektivisering.
Wallenius Wilhelmsen og Bertel O. Steen bygger toppmoderne klargjøringssenter for biler i Drammen15.5.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
Gjennom et unikt samarbeid skal Wallenius Wilhelmsen og Bertel O. Steen utvikle og drifte et skreddersydd og toppmoderne bilklargjøringssenter ved Drammen havn.
Snap Drive kjøper bilverksteder på Kolbotn og i Enebakk2.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Snap Drive AS kjøper i dag bilverkstedene Auto Teknikk Kolbotn AS og Auto Teknikk Enebakk AS. Snap Drive er en verkstedkjede med klare vekstambisjoner, bestående av 26 bilverksteder lokalisert i de største byene i Norge. Oppkjøpet er et ledd i ekspansjonen.
Lavt nybilmarked preget årsresultatet til Bertel O. Steen AS27.3.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
- Nybilmarkedet i Norge var lavt i 2024. Konkurransen i markedet er hard, og en redusert markedsandel medførte et omsetningsfall på mer enn tre milliarder kroner for vår del. Tross denne nedgangen ble resultatet 216 millioner kroner bedre enn året før, men endte likevel på minussiden, kommenterer konsernsjef Harald Frigstad.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom