Bertel O. Steen Detalj etablerer PSA Retail Oslo

Bertel O. Steen Detalj har en uttalt visjon om å forbedre og å utvide sin forhandlerdrift. Det er et ledd i strategien som har som mål å øke både omsetning og lønnsomhet i forhandlerkjeden, samt å styrke tilstedeværelsen i viktige regioner.
Bertel O. Steen Oslo avdeling Økern er i dag eksklusiv Peugeot-forhandler. Med opprettelsen av PSA Retail Oslo samles merkene Peugeot, Citroën og DS på én lokasjon, og forhandleren blir en «One Stop Shop» for de franske merkene fra PSA.
-Oslo er et viktig satsingsområde for Peugeot, Citroën og DS. De tre merkene tilbyr et bredt spekter med konkurransedyktige personbilmodeller og en komplett varebilrange. Hvert merke har tydelige og ulike posisjoneringer, og spiser derfor i liten grad av hverandres marked, uttaler Thorbjørn Myrhaug, direktør for PSA-organisasjonen i Norge.
PSA Retail er et etablert konsept i flere land i Europa, og PSA-konsernet har gjort seg gode erfaringer med å samle de tre merkene på samme sted. - Vi har tro på at dette konseptet vil slå godt an også i vårt marked, fortsetter Myrhaug.
Flere synergieffekter
Alle de tre merkene kommer til å få sine dedikerte salgsområder i forretningen, mens håndteringen av servicemarkedet vil implementeres i dagens kundemottak og verksted. Tilslutningen av de to nye merkene vil også medføre oppgraderinger av byggmassen på Økern i henhold til merkestandarder for Citroën og DS.
-Bertel O. Steen Detalj ønsker å satse på PSA Retail i Norge. Peugeot, Citroën og DS samlet på ett sted vil gi gode synergieffekter mellom merkene og være bidragsytende for en optimal drift av virksomheten, sier Marius Hayler, adm. direktør i Bertel O. Steen Detalj.
PSA Retail Oslo vil etter hvert huse et dedikert PSA Proffsenter for vare- og næringsbiler. Dette vil drives i tett samarbeid med Bertel O. Steen Fleet Sales. - Dette er nok et eksempel på synergier vi kan dra ut av nye forretningsmodeller, presiserer Hayler.
Forventet oppstart av PSA Retail Oslo er januar 2018. Marius Thorberg, nåværende daglig leder av Bertel O. Steen Oslo avdeling Økern, vil fortsette å lede forhandleren når også Citroën og DS er på plass.
Marius Hayler, Marius Thorberg og Thorbjørn Myrhaug i lokalene hos Bertel O. Steen på Økern. Foto: Bertel O. Steen/Jarle Nyttingnes
Ved eventuelle spørsmål, vennligst kontakt:
Thorbjørn Myrhaug, direktør PSA Norge: 991 18 124 / thorbjorn.myrhaug@bos.no
Marius Hayler, adm. direktør Bertel O. Steen Detalj: 905 51 411 / marius.hayler@bos.no
Nøkkelord
Kontakter
Irene SchwabeKommunikasjonssjef
Tel:+47 900 80 044irene.schwabe@bos.noAnders RikterDirektør for kommunikasjon og samfunnskontakt
Tel:+47 920 84 996anders.rikter@bos.noRanveig SønjuKommunikasjonsrådgiver
Tel:+47 975 42 172ranveig.sonju@bos.noBilder


Om Bertel O. Steen
Bertel O. Steen importerer bilmerkene Mercedes-Benz, Kia, Peugeot, Citroën, DS, Opel, smart, Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Jeep, Setra og Fuso til Norge. Hovedtyngden av salget skjer gjennom vår egeneide forhandlerkjede.
Konsernet eier også Snap Drive AS, en frittstående verkstedkjede med 26 verksteder lokalisert i de største byene i Norge samt bildelingstjenesten Otto som tilbyr delebiler i flere kommuner.
I Bertel O. Steen har vi satt oss et ambisiøst formål – «Vi bringer kundene og samfunnet fremover på en ansvarlig og enklere måte». Vi skal gjøre det mulig for folk å reise slik de vil, uten bekymringer. Bertel O. Steen er garantisten for kvalitet og trygghet. Vi bryr oss om hver eneste kunde, om samfunnet og om hverandre.
Følg pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Bertel O. Steen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Bertel O. Steen
Snap Drive kjøper bilverksteder på Kolbotn og i Enebakk2.4.2025 10:00:00 CEST | Pressemelding
Snap Drive AS kjøper i dag bilverkstedene Auto Teknikk Kolbotn AS og Auto Teknikk Enebakk AS. Snap Drive er en verkstedkjede med klare vekstambisjoner, bestående av 26 bilverksteder lokalisert i de største byene i Norge. Oppkjøpet er et ledd i ekspansjonen.
Lavt nybilmarked preget årsresultatet til Bertel O. Steen AS27.3.2025 10:00:00 CET | Pressemelding
- Nybilmarkedet i Norge var lavt i 2024. Konkurransen i markedet er hard, og en redusert markedsandel medførte et omsetningsfall på mer enn tre milliarder kroner for vår del. Tross denne nedgangen ble resultatet 216 millioner kroner bedre enn året før, men endte likevel på minussiden, kommenterer konsernsjef Harald Frigstad.
Ny organisering og nye ledere i Bilimport26.2.2025 10:55:00 CET | Pressemelding
Før jul offentliggjorde Bertel O. Steen opprettelsen av en ny enhet som samler alle enheter innenfor bilimport, der hensikten er å bygge en enda sterkere sentral muskel hvor vi samler fagkompetanse og gjør det enklere og raskere å få til helhetlige løsninger. Nye avdelinger og ledere i den nye importenheten er nå klare.
Thomas Meiner ny direktør for Kia Norge21.1.2025 12:30:00 CET | Pressemelding
Thomas Meiner er ansatt som ny direktør for Kia Norge. Han kommer sist fra stillingen som direktør for Volkswagen personbil.
Rita Kristin Broch ny kommersiell direktør i Bertel O. Steen28.11.2024 10:00:00 CET | Pressemelding
Bertel O. Steen har ansatt Rita Kristin Broch i en nyopprettet stilling som kommersiell direktør. Broch kommer fra stillingen som administrerende direktør i Volvo Car Norge.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom