«Heimebane» med verdenspremiere i Berlin

NRK-serien «Heimebane» får verdenspremiere under Berlin International Film Festival neste måned.
Den internasjonale filmfestivalen i Berlin har valgt serien basert på de to første episodene, regissert av Arild Andresen.
– Det er en serie med aktuell tematikk, og det blir gøy å høre hvordan Tyskland og publikummet på filmfestivalen i Berlin forholder seg til det, sier Andresen.
Hovedprodusent Vilje Kathrine Hagen har produsert serien sammen med Vegard Stenberg Eriksen og Yngve Sæther. Hun gleder seg til å vise frem serien i Tyskland:
– Vi har jobbet døgnet rundt med «Heimebane» nå i flere år, og jeg er skikkelig stolt av det vi har laget. Derfor betyr det enormt mye å bli valgt ut til Berlin og få ha sin internasjonale premiere der! Dette vil åpne våre muligheter for å nå ut til et internasjonalt publikum og selge serien til flere land, sier Hagen.
«Heimebane» er et samarbeid mellom NRK og produksjonsselskapet Motlys. Serien på ti episoder har premiere i mars.
Den internasjonale filmfestivalen i Berlin avholdes for 68. gang 15. - 25. februar 2018.
Om «Heimebane»
«Heimebane» spilles inn i Ulsteinvik og Oslo og handler om Helena Mikkelsen (Ane Dahl Torp), som blir norgeshistoriens første kvinnelige fotballtrener på toppnivå. Vi følger Helena gjennom én fotballsesong, der hun må vinne respekten til spillerne som ikke tror på henne, supportere som ikke liker henne, og en klubb som når som helst kan gi henne sparken. Rollen som eks-proffen som kommer tilbake til laget Varg, tolkes av John Carew.
Nøkkelord
Kontakter
Heidi GjestadKommunikasjonsansvarlig
Tel:+47 906 06 483heidi@nrk.noBilder



Om NRK
NRK skal styrke demokratiet, samle og engasjere alle som bor i Norge. NRK er Norges offentlig eide allmennkringkaster med et bredt radio-, TV-, nett- og podkasttilbud, og ni av ti nordmenn bruker minst ett NRK-tilbud daglig. NRK har cirka 3300 ansatte fordelt på om lag 50 kontorer rundt om i landet.
Følg pressemeldinger fra NRK
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra NRK på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra NRK
NRK P3 skal oppfylle lytternes drømmer11.8.2025 07:25:00 CEST | Pressemelding
Fra 25. til 29. august skal P3-profiler gjøre små, store og rare drømmer til virkelighet ved hjelp av lytterne.
NRK-serie får verdenspremiere i Toronto7.8.2025 16:30:00 CEST | Pressemelding
Den samiske dramaserien «Heajastallan» / «Bryllupsfesten» er valgt ut til prestisjefylte Toronto filmfestival.
Invitasjon til media: Møt Norges tøffeste7.8.2025 13:34:33 CEST | Presseinvitasjon
NRK har gleden av å invitere pressen for å møte programledere og deltakere i forbindelse med den kommende sesongen.
Slik blir valgdekningen på NRK4.8.2025 06:00:00 CEST | Pressemelding
Stortings- og sametingsvalget 8. september nærmer seg med stormskritt. NRK følger utviklingen gjennom hele valgkampen på nett, TV og radio.
Gaute Berg Næss er tilbake med nytt program1.8.2025 11:00:00 CEST | Pressemelding
I «Gautes dokumentarprogram» skal Gaute Berg Næss utforske de store og små spørsmålene i livet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom