TINE SA

Påskekrim med 14 millioner i opplag

Del
Hvert år samler familier seg rundt melkekartongen for å løse årets mysterium. Responsen er overveldende. Om lag 200.000 forbrukere sender inn svar på krimgåten. – Vi ser at engasjementet øker fra år til år, de siste par årene med rundt 30 prosent, sier kategoridirektør Frode Fimreite i TINE.

Du trenger altså verken TV eller radio for å kose deg med årets største påskekrim. Du trenger kun en melkekartong fra TINE. - Det er 20. gangen vi har påskekrim på kartongene, så dette er vårt bidrag til å holde en god tradisjon i hevd. Tradisjonen er helnorsk, men den har også skapt oppmerksomhet utenfor Norge, sier Fimreite.

– Også i år er gåten utviklet av Gunnar Staalesen og Arild Midthun. Den skiller seg fra tidligere år ved at de har forsøkt å vie litt større plass til humor. Forbrukere kan bli bedre kjent med hver av de mistenkte i årets påskekrim på våre hjemmesider og i sosiale medier, avslutter han.


 Løsningen på tine.no

Melkedrikkende krimelskere oppfordres til å gjette løsningen på krimgåten. Påskeaften legges løsningen ut på tine.no/påskekrim, eller sende SMS: TINE til 2440 for å få løsningen tilsendt på sms på påskeaften.

Fakta om TINEs påskekrim:
TINE startet med påskekrim på melkekartongene i 1997Rundt 2 millioner har løst gåten gjennom disse årene

Ingen andre land i verden som har noe lignende

Forfatter Gunnar Staalesen og illustratør/tegner Arild Midthun står bak årets påskekrim. De har utviklet påskekrim til melkekartongene hvert år siden 2011, med den kjente og kjære detektiven Ulf Ulvheim

Røde Kors er med i påskekrimmen. Vi informerer om at fjellvettreglene har blitt oppdatert på alle våre Tinemelk-kartonger

For å feire den 20. gangen med påskekrim har vi hentet fram igjen noen tidligere påskekrimmer og publisert disse på http://www.tine.no/paskekrim/ Unni Lindell 1997, Jon Michelet 2003, Anne Holt 2004, Erlend Loe 2009, Harald Rosenløw Eeg 2010 og Gunnar Staalesen & Arild Midthun 2011.

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Om TINE SA

TINE SA
TINE SA
Lakkegata 23
0187 Oslo

03080http://www.tine.no

TINE SA er et næringsmiddelkonsern som foredler rene og naturlige råvarer til god og sunn mat. Morselskapet TINE SA er et samvirkeselskap som eies av melkeprodusenter som leverer melk til selskapet. På den måten skaper TINE verdier i et nært samspill mellom norsk natur, landbruk og marked.

Følg pressemeldinger fra TINE SA

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TINE SA på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra TINE SA

World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye