Universal Music Norge

Sandra Lyng og Vidar Villa ringer julen inn - Når julen kommer

10.11.2017 10:31:53 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Del

Sandra Lyng og Vidar Villa har slått seg sammen med Anders Nilsen og laget en ny versjon av juleklassikeren "Wonderful Dream (Holidays Are Coming).

Sandra og Vidar møttes under den årlige hagefesten til Universal Music i sommer, og fant tonen raskt.

Resultatet ble en ny norsk julelåt, der hoved-meloditemaene er hentet fra juleklassikeren “Wonderful Dream (Holidays Are Coming)” av Melanie Thornthon. Ny melodi på vers og norsk tekst har Vidar og Sandra skrevet selv. 

HØR "NÅR JULEN KOMMER" HER

– Nå har jeg sittet med julestemning i hele høst på grunn av dette prosjektet. Det er utrolig gøy å få lov til å gi denne deilige låta en ny drakt, sier Sandra Lyng.

– Vi snakket etter hvert om å lage noe sammen, og har sittet mye hos Sandra og lekt oss med ulike låtidéer. Til slutt kom idéen om en julelåt, som vi kicket veldig på begge to, forteller Vidar Villa.

Originalversjonen “Wonderful Dream (Holidays Are Coming)”, fremført av Melaine Thornton har 8 millioner streams på Spotify.  Den ble sluppet to dager etter at Melaine døde i en tragisk flyulykke, så hun har ikke fått opplevd suksessen selv.

Om Sandra Lyng:

Sandra har hatt tor suksess de siste årene med engelskspråklige platina-singler som “Play My Drum” (over 22 mill. Streams på Spotify alene), “PRTEY” og “Night After Night”. Hun ar nå returnert til å synge på norsk, med singler «Ta Me Dit» med Morgan Sulele, “Bungalow” med Temur, “Fall” med OnklP, og nå “Når Julen Kommer” med Vidar Villa.

Sandra Lyng har bygget sin posisjon som en av våre største popartister, og levert sterke dance-orienterte poplåter som berører moderne EDM.   

Om Vidar Villa:

Vidar Villa ikk platekontrakt som ukjent musiker med et indie-label etter å ha spilt en av sine morsomme viser på fest. Gjennombruddet kom i 2017 med over 20 millioner streams på 8 måneder.

Forsommeren 2017 lå ‘One Night Stand’ i 8 uker som den nest mest spilte norske låten på VG-lista og Spotify, og har streamet til 3 x Platina.

Han har blitt kjent som en folkelig artist med fengende og humoristiske sanger, og turnerer nå landet rundt til fulle hus med bandet sitt. 

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

Lenker

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Joakim Kleven debuterer som popartist med singelen «FREAK»6.3.2026 08:00:00 CET | Pressemelding

Joakim Kleven tar steget inn i musikken og debuterer i dag som artist med singelen «FREAK», en energisk, sexy og kompromissløs poplåt skapt for dansegulvet. Kleven er kjent som en av Norges største, mannlige influensere, samt som regissør, fotograf og TV-personlighet. Han har markert seg som en tydelig og viktig stemme i offentligheten, og har bygget en solid plattform og et stort publikum gjennom flere år. Nå kanaliserer han sin kreative drivkraft inn i popmusikken. «FREAK» er skrevet av Kleven selv og kombinerer drivende produksjon med selvsikker attitude og et refreng som setter seg umiddelbart. Låten er en leken og fryktløs feiring av frihet, begjær og det å eie sin egen identitet. “Dette markerer starten på noe helt nytt i karrieren min. Det er noe jeg alltid har drømt om, men kanskje aldri helt turt å håpe på. Nå kjennes det riktig å gå all in” sier Kleven. Som erfaren regissør står han også bak musikkvideoen til «FREAK». Resultatet er en visuelt sterk og heit produksjon med tyde

Makosir åpner 2026 med «Jessica» - ute 27. februar27.2.2026 08:30:00 CET | Pressemelding

I dag slipper Makosir årets første singel, «Jessica» - en låt som markerer starten på en ny æra og et nytt musikalsk kapittel for en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. Etter et sterkt 2025 med utsolgt Sentrum Scene, festivaler over hele landet og en stadig voksende fanskare, åpner Makosir nå et nytt kapittel. Med «Jessica» setter han tonen for det som kommer: et mer organisk, ærlig og personlig Makosir-univers. Hør låten HER! Låten skildrer desperasjonen i å forsøke å fylle et tomrom, og følelsen av å smile utad mens det stormer på innsiden. Den ble skrevet sammen med Benji (Benjamin Pedersen) og Julian Salole, og ble ferdig på rekordtid: «Den ble ferdig på to timer. Den bare datt ut av oss.» I kjent Makosir-stil balanserer «Jessica» det sårbare og det kraftfulle. Teksten treffer rett i kjernen av å bære noe alene: «Jeg sa det går så det griner Selv om det er tårer på mitt kinn Trenger deg ved min side Ingen her som vet at jeg har spilt et skuespill Jeg tar meg samme

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye