Sandra Lyng og Vidar Villa ringer julen inn - Når julen kommer
10.11.2017 10:31:53 CET | Universal Music Norge | Pressemelding

Sandra Lyng og Vidar Villa har slått seg sammen med Anders Nilsen og laget en ny versjon av juleklassikeren "Wonderful Dream (Holidays Are Coming).
Sandra og Vidar møttes under den årlige hagefesten til Universal Music i sommer, og fant tonen raskt.
Resultatet ble en ny norsk julelåt, der hoved-meloditemaene er hentet fra juleklassikeren “Wonderful Dream (Holidays Are Coming)” av Melanie Thornthon. Ny melodi på vers og norsk tekst har Vidar og Sandra skrevet selv.
HØR "NÅR JULEN KOMMER" HER
– Nå har jeg sittet med julestemning i hele høst på grunn av dette prosjektet. Det er utrolig gøy å få lov til å gi denne deilige låta en ny drakt, sier Sandra Lyng.
– Vi snakket etter hvert om å lage noe sammen, og har sittet mye hos Sandra og lekt oss med ulike låtidéer. Til slutt kom idéen om en julelåt, som vi kicket veldig på begge to, forteller Vidar Villa.
Originalversjonen “Wonderful Dream (Holidays Are Coming)”, fremført av Melaine Thornton har 8 millioner streams på Spotify. Den ble sluppet to dager etter at Melaine døde i en tragisk flyulykke, så hun har ikke fått opplevd suksessen selv.
Om Sandra Lyng:
Sandra har hatt tor suksess de siste årene med engelskspråklige platina-singler som “Play My Drum” (over 22 mill. Streams på Spotify alene), “PRTEY” og “Night After Night”. Hun ar nå returnert til å synge på norsk, med singler «Ta Me Dit» med Morgan Sulele, “Bungalow” med Temur, “Fall” med OnklP, og nå “Når Julen Kommer” med Vidar Villa.
Sandra Lyng har bygget sin posisjon som en av våre største popartister, og levert sterke dance-orienterte poplåter som berører moderne EDM.
Om Vidar Villa:
Vidar Villa ikk platekontrakt som ukjent musiker med et indie-label etter å ha spilt en av sine morsomme viser på fest. Gjennombruddet kom i 2017 med over 20 millioner streams på 8 måneder.
Forsommeren 2017 lå ‘One Night Stand’ i 8 uker som den nest mest spilte norske låten på VG-lista og Spotify, og har streamet til 3 x Platina.
Han har blitt kjent som en folkelig artist med fengende og humoristiske sanger, og turnerer nå landet rundt til fulle hus med bandet sitt.
Nøkkelord
Kontakter
Manbir Singh PlahaPromotion manager, Local
Tel:+47 952 55 037manbir.plaha@umusic.comBilder
Lenker
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
DAGNY slipper singelen "Rain"29.5.2026 08:30:00 CEST | Pressemelding
29. mai slipper Dagny tredje smakebit av hennes kommende album «Dancefloor Erotica». Singelen «Rain» er en pulserende og energisk låt om å si slipp på det som ikke gagner deg mer og heller se fremover mot nye opplevelser og nye muligheter.
Makosir slipper debutalbumet «Spill For Galleriet»28.5.2026 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dag slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har formet
Norges Fotballforbund og Universal Music sparker i gang fotballfesten med albumet «Heia Norge!»28.5.2026 12:01:15 CEST | Pressemelding
Norges Fotballforbund (NFF) og Universal Music går sammen for å sette lyden på århundrets fotballreise.
lille Caesar slipper albumet "ADAM"28.5.2026 09:00:00 CEST | Pressemelding
På sitt nye album "ADAM" går lille Caesar tettere på enn noen gang før. Albumet, som slippes 29. mai, er spilt inn akustisk med fullt band, og har Hillari som gjest på fokuslåten «Bonnie & Clyde».
Makosir annonserer debutalbumet «Spill For Galleriet»26.5.2026 11:15:00 CEST | Pressemelding
28. mai slipper Makosir sitt etterlengtede debutalbum Spill For Galleriet – et personlig, ærlig og kompromissløst prosjekt fra en av Norges mest markante unge artister og låtskrivere. I løpet av pinsehelgen har Makosir samtidig skapt stor oppmerksomhet etter å ha holdt det som kan omtales som Norges første bevegelige gatekonsert. Fredag kveld stod han og sitt faste band på toppen av en lastebil som kjørte gjennom Oslos gater til jubel, dans og allsang fra Osloborgere langs ruta. Videoer fra konserten har spredt seg raskt på sosiale medier gjennom helgen, og samlet har innholdet passert over én million visninger! Mandag kveld fulgte han opp med en gratiskonsert på Blå i Oslo sentrum, hvor rundt 1500 fans møtte opp. På albumet åpner Makosir døren inn til et nytt og personlig univers. Spill For Galleriet er et brev, skrevet av Makosir til en yngre variant av seg selv. Albumet beskrives som en oppvekstroman i albumform hvor Makosir setter ord på tanker, følelser og opplevelser som har form
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


