Universal Music Norge

U2 er endelig klare med ny musikk

Del

I dag klokken 14 slapp det irske bandet låta «You’re The Best Thing About Me», som er første singel fra deres etterlengtede 14. album «Songs Of Experience».

Låta er skrevet av bandet og produsert av Ryan Tedder, Jacknife Lee og Steve Lillywhite. Coveret er et bilde av The Edges datter Sian Evans og er tatt av den verdenskjente fotografen Anton Corbijn. 

I forrige uke slapp bandet en video der de fremførte låta «The Blackout», som også kommer til å være på «Songs Of Experience».

«Songs Of Experience» er tematisk forbundet med bandets forrige album «Songs Of Innocence» fra 2014. Titlene er inspirert av diktsamlingen «Songs Of Innocence and Experience» av den britiske dikteren William Blake.

Der «Songs Of Innocence» trakk inspirasjon fra bandmedlemmenes liv på 70- og tidlig på 80-tallet, er låtene på det nye albumet en samling av personlige brev til stedene og folkene som ligger dem nære; familie, venner og fans. 

 'You’re the best thing about me
The best thing that ever happened a boy

You’re the best thing about me

I’m the kind of trouble that you enjoy

You’re the best thing about me

The best things are easy to destroy…’

Se lyric videoen til «You’re The Best Thing About Me» her. 

Kontakter

Bilder

Lenker

Om Universal Music Norge

Universal Music Norge
Universal Music Norge
Akersgata 34
0180 Oslo

+47 22 54 14 00http://www.universalmusic.no

Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.

Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge

Alessandra slipper "Toscana" – en varm sommerlåt med girl power, attitude og ferievibber fra Italia13.6.2025 10:05:31 CEST | Pressemelding

Hør låten HER! Med låten serverer Alessandra en pause fra all drama og kaos i livet med en het og selvtillitsgivende låt for den perfekte venninneferien! Låten er en hyllest til Toscana, som ikke bare er en plass, men et statement: “Man trenger ikke annet når man har sine jenter. Venninner er der for deg, holder deg oppe og minner deg på hvem du er. Nå er det oss!” – Alessandra Toscana er en hyllest til kvinnelig styrke og til alle de fantastiske sommerøyeblikkene vi deler sammen. Den handler om å finne tilbake til seg selv, ha det gøy med sine beste venninner og danse seg fri fra gamle forhold. Toscana er oppfølgeren til dansegulv-bangeren “Non Stop”, og Alessandra viser nok en gang hvorfor hun er en av de mest spennende artistene å følge med på i Europa. Låten er produsert av den Grammy-nominerte stjerneprodusenten William Larsen, også kjent som Nasty Kutt. Mer om Alessandra Til tross for sin korte karriere har Alessandra allerede markert seg som en stjerne både på den norske og inte

Ella Marie slipper “Gumpe” - en mørk popjoik om makt og motstand12.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding

Ella Marie slipper nå singelen “Gumpe” - en kraftfull, mørk popversjon av en tradisjonell samisk joik. Gumpe betyr “ulv” på nordsamisk, og joiken har lenge vært brukt i protester og aktivisme. Ulven - listig, uredd og fri - har blitt et sterkt symbol på overmakta. Den representerer rovdyret som tar for seg, og blir en metafor for statlig kontroll og overgrep mot urfolks rettigheter. "Jeg har hatt ulvens joik med meg hele livet. Like lenge har jeg følt at jeg må kjempe for å beskytte mitt språk og min kultur fra statlige overtramp. Samtidig som jeg skal forsvare meg i Høyesterett, for å ha deltatt i Fosenaksjonene i 2023, durer staten videre med nye arealinngrep. Fosen-saken er i ferd med å gjenta seg, blant annet gjennom elektrifiseringen av Melkøya. Kampene står i kø, og joiken gir oss kraft til å fortsette." Ella Marie Seks dager etter slippet , 19. juni , skal Ella Marie møte i Høyesterett sammen med Fosenaksjonistene, i etterkant av den historiske høyesterettsdommen om menneskerett

Ramón er klar for sommer med SKJORTE & SLIPS30.5.2025 09:02:00 CEST | Pressemelding

Ramón slipper i dag «SKJORTE & SLIPS». Dette er den andre låta han slipper siden albumet TORRES TIVOLI som kom i september i fjor, og siden han ble Årets Artist under P3 Gull. Ramón forteller: "SKJORTE & SLIPS» får frem en morsommere side av meg som jeg sjeldent legger i musikken min! En lettbeint og gøy låt med et organisk sound jeg har lenge hatt lyst til å utforske. For meg handler låta om å gjøre the bare minimum for partneren sin og håpe det vil imponere og tilfredsstille. Its a skjorte og slips summer for suuuure 👔👔👔👔👔👔" Ramón er en av de største stjernene på den norske musikkhimmelen, noe han har vært siden det store gjennombruddet med “ok jeg lover” i 2022. Låten satte norsk streamingrekord på dag én, som resulterte i platinatrofé på under én måned. Med sin sjelfulle stemme og sterke formidlingsevne har han opparbeidet seg en lojal fanbase. De ærlige og sårbare tekstene om kjærlighet og selvrefleksjon har fått stor oppmerksomhet, og med seg i bagasjen har 26-åringen prest

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye