«Despacito» på topp i 100 dager

Remiksen av Luis Fonsi og Daddy Yankees «Despacito», med selveste Justin Bieber, topper i dag den norske Spotify-listen for 100. dag på rad. Låta ble sluppet 17. april og brukte litt over en uke på å klatre til toppen av listen. Den har nå gått 6x platina i Norge.
Den har også toppet VG-lista i 13 uker, og kommer med all sannsynlighet til å ha toppet VG-lista i 14 uker når ukas liste offentliggjøres. «Despacito» er dermed låta som har vært lengst på førsteplass på den norske singellista i 2017.
Låta har også gjort det skarpt i USA, der den har ligget på førsteplass i 12 uker. Det er dermed uavgjort mellom den og Ed Sheerhans «Shape Of You», som tilbragte 12 uker på førsteplass i USA tidligere i år, om å ha toppet lista lengst i år. Billboard opplyser at «Despacito» er den 19. låta gjennom tidene som har toppet singellista i USA i 12 eller flere uker.
På verdensbasis har originalversjonen av «Despacito» 596 millioner streams på Spotify, mens remiksen med Justin Bieber har 694 millioner streams. Til sammen nærmer de to låtene seg svimlende 1,3 milliarder streams på strømmetjenesten.
Nøkkelord
Kontakter
Jarl NymoInternational Promotion Manager
Tel:414 74 279jarl.nymo@umusic.comBilder
Lenker
Om Universal Music Norge
Universal Music AS er verdens, og Norges, største musikkselskap og representerer blant annet artister som Sabrina Carpenter, The Weeknd, Alessandra, Billie Eilish, Ramón, Olivia Rodrigo, Post Malone, Ariana Grande, Dagny, Marstein, The Beatles, Odd Nordstoga, Taylor Swift, The Rolling Stones m.fl.
Følg pressemeldinger fra Universal Music Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Universal Music Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Universal Music Norge
Jon Ranes slipper VERDENS BESTE ALBUM2.10.2025 11:22:33 CEST | Pressemelding
Etter en Joachim Trier-sommer går vi nå inn i en Jon Ranes-høst. Fredag 3. oktober slipper Jon Ranes sitt andre album: VERDENS BESTE ALBUM. «Det har vært alt annet enn enkelt å lage,» forteller Ranes selv om sitt mest omfattende prosjekt.
Ella Marie og Katarina Barruk slipper Oahpes Namat: en kraftfull låt om å gi jorden tilbake sitt sanne navn1.10.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
På fredag slipper Ella Marie ny musikk, denne gangen i samarbeid med den umesamiske artisten Katarina Barruk. Sammen gir de ut låta Oahpes Namat, en poetisk og opprørsk sang om en av de mest grunnleggende kampene for urfolk verden over: retten til å kalle landet sitt ved dets sanne navn.
"Propaganda" er tilbake - med Stig Brenner26.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Briskeby feirer 25-årsjubileeum av hiten "Propaganda" med en ny versjon - på norsk og med Stig Brenner.
Victoria Nadine - ditt peneste problem25.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
Den 26. september slipper Victoria Nadine singelen «Prettiest Problem», en flørtende og leken låt som handler om å være litt vanskelig, men likevel alltid verdt det. "Prettiest Problem" er både fengende og forførende - et perfekt soundtrack for å gå inn i høsten med en selvtilittsboost.
Alessandra slipper "Queen Almighty" – en kongelig girl power-banger med humor og attitude!25.9.2025 09:00:00 CEST | Pressemelding
26. september er Alessandra tilbake med Queen Almighty – en catchy poplåt som i kjent stil oser selvtillit, kvinnelig styrke og kongelig kaos. Låta er energisk, storslått og ærlig – med inspirasjon fra alt fra Dovregubbens hall til moderne kjærlighetsdrama, og blir komplett med en filmatisk, humoristisk og girl-powered musikkvideo! “Jeg ville lage en låt som var ROYAL. ROYAL og CRAZY.” – Alessandra Queen Almighty handler om å gjenoppdage sin egen styrke – selv når man står fast i et forhold som ikke løfter deg. Det er en låt for alle som trenger en påminnelse om at de fortjener bedre, og at det er lov å si “nok er nok”. Låta er skrevet sammen med Peppina og Joonas i Finland, og fikk senere sitt fulle uttrykk da hitmakerne Sofiloud og Anders Nilsen kom inn i prosjektet. Låten blir tilgjengelig HER fredag kl. 00:01 Musikkvideoen er en slags moderne eventyr-parodi med karakterene Figara (Queen Almighty) og Figaro. Alessandra spiller rollen som rådgiver og venninne, og prøver å få Figara t
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom