GK etablerer sikkerhetsselskap
Svein H. Dahle er ansatt som administrerende direktør i GKs nyetablerte selskap GK Sikkerhet AS. Han skal lede satsningen GK gjør i det norske markedet innen løsninger for adgangskontroll, brannalarm, innbruddsalarm og kameraovervåking.
- Vi har lenge tenkt på å etablere et eget selskap for sikkerhet i Norge og føler at tiden var rett nå, sier Jan-Arild Wathne som er administrerende direktør i GK Norge hvor GK Sikkerhet er et datterselskap. Sikring av bygg er, og vil være, viktig for våre kunder i mange år fremover. Med dette tilbyr vi et enda mer komplett produkt for alt av teknikk i bygg.
Det legges opp til en ambisiøs vekstplan fremover. Målet er å bli en betydelig aktør i de største byene i Norge i løpet av få år. Veksten skal skje blant annet via oppkjøp.
Svein H. Dahle er 48 år og har jobbet innen sikkerhetsbransjen i en årrekke. Sist som administrerende direktør i CERTEGO.
- Jeg gleder meg til å ta tak i oppgaven, sier Svein. - Jeg har inntrykk av at GK er i medvind for tiden og det er ekstra gøy at de er norskeid, landsdekkende og satser skandinavisk. Etter mitt skjønn har GK en unik markedsposisjon for å kunne tilby komplette sikkerhetsløsninger i stor skala. Kompetansen for prosjektering og vedlikehold av systemene bør være overførbar fra andre områder GK opererer i.
Sikkerhetsløsningene skal tilbys alle, men forventes å være spesielt populære hos de etablerte kundene.
- Vi drifter og vedlikeholder store mengder teknikk i bygg over hele landet. Vi tror mange vil være interessert i å samle også sikkerhetsløsningene under samme paraply og få samme gode oppfølging som for den øvrige teknikken, sier Jan-Arild Wathne.
Svein H. Dahle tiltrer stillingen 1. september.
Nøkkelord
Kontakter
Bjørn-Osvald Skandsenmarkeds- og kommunikasjonsdirektør
Tel:468 47 066bos@gk.noBilder
Om GK Gruppen
GK er Skandinavias ledende tekniske entreprenør og servicepartner med ekspertise innen elektro, ventilasjon, rør, byggautomasjon, energi og kulde. Våre mer enn 3000 ansatte i Norge, Sverige og Danmark tar hånd om alt av teknikk i bygg, fra prosjektutvikling og installasjon til drift og vedlikehold. GK Gruppen har en omsetning på over 5 milliarder kroner.
Følg pressemeldinger fra GK Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra GK Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra GK Gruppen
Anne Marthe Økland er ny regionsdirektør Entreprise Vest17.6.2025 17:17:46 CEST | Pressemelding
Anne Marthe Økland (39) er ansatt som ny regionsdirektør for Entreprise Vest. Hun har vært konstituert i rollen siden 16. mai i år.
GK Gruppen 1. kvartal 2025: Høy aktivitet i fortsatt utfordrende marked16.5.2025 09:15:00 CEST | Pressemelding
GK opprettholder et høyt aktivitetsnivå i årets første kvartal og driftsinntektene økte. Markedsforholdene er fortsatt krevende, men GK har vunnet flere spennende serviceoppdrag, blant annet for Forsvaret, som er med på å sikre en god ordrereserve.
GK presenterer års- og bærekraftsrapport for 20245.5.2025 16:39:56 CEST | Pressemelding
GK er stolte av å presentere vår års- og bærekraftsrapport for 2024. Rapporten gir en omfattende oversikt over våre resultater, bærekraftsinitiativer og fremtidige mål.
Veronica Paulsen Haga er ny regionsdirektør Stor-Oslo Service30.4.2025 13:06:13 CEST | Pressemelding
Veronica Paulsen Haga (48) har vært konstituert i rollen som regionsdirektør for Stor-Oslo siden mars, og trer formelt inn i rollen 1. juni.
Per Arve Ekle blir ny divisjonsdirektør Service24.4.2025 11:17:52 CEST | Pressemelding
Per Arve Ekle (53) er ansatt som divisjonsdirektør Service i GKs norske virksomhet. Ekle er i dag divisjonsdirektør Byggautomasjon i samme selskap, men tar nå over lederskapet for GKs største divisjon.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom