
Høle barne- og ungdomsskole hoppet seg til seier
Sperrefrist: Onsdag 31. mai klokken 11:00. Premien er en overraskelse for skolebarna, så vi ber om at dere overholder sperrefristen.
STED: Høle barne- og ungdomsskole onsdag 31. mai klokken 11:00.
Premien blir delt ut av fylkesleder for Nasjonalforeningen for folkehelsen i Rogaland, Kari Thu.
Over hele landet har over 100 000 skoleelever fra 4. til 7. klasse deltatt i Nasjonalforeningen for folkehelsens årlige hoppetaukonkurranse , Hopp for hjertet. Det tilsvarer over halvparten alle barneskolene i Norge. Konkurransen strakk seg over to uker tidligere i mai, og deltagerne har i gjennomsnitt hoppet tau 24 minutter hver dag.
Nøkkelord
Kontakter
Kontakt : Kari Thu, mobil 930 02 717
Om Nasjonalforeningen for folkehelsen
Oscars gate 36B
0258 Oslo
23 12 00 00http://www.nasjonalforeningen.no
Nasjonalforeningen for folkehelsen er en frivillig, humanitær organisasjon med helselag og demensforeninger over hele landet. Vårt mål er å bekjempe hjerte- og karsykdommer og demens. Det gjør vi med forskning, informasjon, forebyggende tiltak og helsepolitisk arbeid. Nasjonalforeningen for folkehelsen er interesseorganisasjon for personer med demens og deres pårørende. Vår innsats finansieres med innsamlede midler og gaver.
Følg pressemeldinger fra Nasjonalforeningen for folkehelsen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Nasjonalforeningen for folkehelsen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Nasjonalforeningen for folkehelsen
Ny rekord for Demensaksjonen18.12.2019 07:50:00 CET | Pressemelding
6,6 millioner ble samlet inn under Demensaksjonen i 2019. Aldri før har så mye kommet inn og givergleden vært så stor.
LESERBREV - De er mange, de blir flere og de er for slitne til å si fra19.9.2019 15:47:53 CEST | Pressemelding
Det er stille rundt demens-og eldreomsorgen, men stillheten skjuler en krise under oppseiling. Det blir flere eldre, og vi er ikke forberedt på å gi de sykeste av dem de helsetjenestene de må ha.
Demens og alzheimer – finnes det håp?11.9.2019 09:22:39 CEST | Presseinvitasjon
Helene Sandvigs pappa. Lena Kristin Ellingsens bestemor. Kim Wigaard Johansens far. Felles for dem alle: Demens
LESERINNLEGG - GPS gir frihet og trygghet for personer med demens3.7.2019 13:43:09 CEST | Leserinnlegg
GPS-teknologi bør bli tilgjengelig for alle som har demens, som en helsetjeneste fra kommunen. Etter valget i høst får kommunestyrene en ny anledning til å sette dette høyt på agendaen.
Eiksmarka skole hoppet mest i Akershus fylke!13.6.2019 09:30:00 CEST | Pressemelding
Klasse 6A, B og C ved Eiksmarka skole i Bærum var blant klassene som hoppet aller mest i Akershus i årets hoppetaukonkurranse. Klassen hoppet i gjennomsnitt 60 minutter per dag, og ble derfor kåret til fylkesvinner.