Gründere kjøper Prisguide fra Amedia

- Nå gleder vi oss til å fortsette jobben mot å bli det aller beste startstedet når folk skal handle noe nytt, sier daglig leder i Prisguide, Amund Espelien.
Fra netthandel til handel
Siden Prisguide startet i 1998 har den norske netthandelen vært i rivende utvikling. Mens det i starten var elektronikk, og spesielt data og mobiler som dominerte, er det i dag kategorier som sport, fritid, hus og hjem som står for den største veksten.
Et annet sentralt utviklingstrekk er sammensmeltingen av nett- og butikkhandel, som nå for alvor skyter fart.
- Butikkenes satsning på ”klikk- og hent” er det beste beviset for at kanalene spiller godt sammen, og det er utrolig spennende å utvikle verktøyene til fremtidens handlemønstre.
Vi skal gjøre det enklere å handle – uansett om det er på nett eller butikk, sier Espelien.
- Den dag i dag er drivkraften vår fremdeles innspill og tilbakemeldingene fra forbrukerne der ute. Vi har ukentlig 200.000 brukere innom oss som med ett enkelt søk finner prisene på 3 millioner produkter, forteller Espelien.
Fortsetter samarbeidet
Prisguide har hatt en sterk både inntekts- og trafikkutvikling, men Amedias styrkede digitale fokus på lokalavisene gjorde det likevel naturlig å selge seg ut, sier konserndirektør i Amedia, Pål Nedregotten.
- Vi er svært fornøyd med utviklingen til Prisguide, men vi fant tiden riktig for å trekke oss ut. Med det vi vet om teamets kompetanse og innsikt i markedet, er vi svært trygge på at vi overlater selskapets videre utvikling i de beste hender, sier Nedregotten.
Selv om tjenesten nå skifter eier, kuttes ikke båndene til mediehuset i Akersgata.
– Amedia har vært en god og solid eier, og vi har lagt bak oss flere fantastiske år sammen, med en dobling av trafikken og en solid inntektsvekst. Vi fortsetter samarbeidet, blant annet gjennom distribusjon i Amedia sine 62 lokalaviser, avslutter Espelien.
Kontakter
Daglig leder i Prisguide, Amund Espelien - tlf. 970 72 033
Bilder

Om Amedia
Amedia er et ledende skandinavisk mediekonsern med en sterk tilstedeværelse i Norge, Danmark og Sverige. Amedia er et upolitisk selskap med dype historiske røtter, eid av Amediastiftelsen. Vi forvalter et unikt geografisk, historisk-politisk og språklig mediemangfold.
Amedias vil sikre et levende demokrati i alle samfunn der vi er representert. Gjennom våre aviser er vi garantisten for faktasjekket, sannhetssøkende og balansert journalistikk.
Våre aviser er til stede i folks liv, bidrar til at de blir sett og hørt, og hjelper dem med å forstå verden de lever i, slik at de kan ta informerte valg. Vi fyller vårt samfunnsoppdrag ved å være og forbli førstevalget for våre lesere og annonsører.
Vårt redaksjonelle nettverk omfatter nesten 200 avistitler i Norge, Danmark og Sverige, gjennom heleid og deleid virksomhet og gjennom partnerskap.
Amedia er Norges største utgiver av redaktørstyrte medier, og eier 107 avistitler og har 20 partneraviser i Norge. Vi har nesten 1 400 redaksjonelle medarbeidere som løpende holder to millioner lesere oppdatert med nyheter, nytte, debatt og underholdning hver dag.
I Danmark eier Amedia det ledende danske mediekonsernet Berlingske Media som utgir de nasjonale avisene Berlingske, B.T., Weekendavisen og Euroinvestor.
I Sverige eier Amedia Bonnier News Local sammen med Bonnier News og lokalavisselskapet Gota Media, og har en eierandel på 20 prosent i selskapet Bonnier News Local, som gir ut 65 aviser i Sverige, inngikk våren 2025 partnerskap og krysseierskap med det lokale aviskonsernet NWT Media.
Følg pressemeldinger fra Amedia
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Amedia på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Amedia
Amedia blir medeier i Slipper3.7.2025 10:00:50 CEST | Pressemelding
Amedia kjøper seg inn i det norske teknologiselskapet Slipper, som har utviklet en app for automatisk sammenligning og bytte av strømavtaler.
Kristine Bentestuen Ludvigsen blir ny redaktør i Hadeland27.6.2025 11:56:06 CEST | Pressemelding
Kristine Bentestuen Ludvigsen (33) er ansatt som ansvarlig redaktør og daglig leder i avisa Hadeland på Gran. Hun har vært konstituert i stillingen siden februar, og tiltrer nå permanent.
Vekst for Amedia i 202425.6.2025 12:00:04 CEST | Pressemelding
Amedia leverte i 2024 et brutto driftsresultat (EBITDA) på 390 millioner kroner, opp fra 287 millioner kroner i 2023. Resultatveksten var drevet av flere abonnenter, økte digitale abonnementsinntekter og kostnadsbesparelser etter strukturelle tilpasninger i papirverdikjeden.
400.000 unge får nå fri tilgang til Amedias aviser23.6.2025 08:30:33 CEST | Pressemelding
Fra mandag 23. juni åpner Amedia over 120 norske aviser for alle mellom 15 og 20 år. Nå kan unge over hele landet lese lokale og nasjonale nyheter digitalt – helt gratis.
Nettavisen og Amedia med egen direktesendt partilederdebatt20.6.2025 10:01:24 CEST | Pressemelding
6. august sendes valgkampens første partilederdebatt direkte i Nettavisen og mer enn 120 aviser og partneraviser i Amedia.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom