Lene Marlin er klar for The Voice Norge

- Jeg har blitt spurt om å gjøre The Voice tidligere, men har ikke hatt anledning før nå. Jeg liker konseptet veldig godt, og gleder meg til å være med!, sier Lene Marlin.
Lene Marlin har solgt rundt 3 millioner album som soloartist, der både tekst og musikk er skrevet av henne alene. Låtene hennes har vært plassert på album som har solgt over 90 millioner eksemplarer over hele verden. Hun har vært låtskriver for bl. a Rihanna og Sissel Kyrkjebø, og jobbet med produsenter som Stargate og Mike Hedges. Hun er vinner av flere norske og internasjonale priser. Blant annet 5 Spellemannpriser og MTV Awards. Hun er også en av få nordmenn som har vært nominert til BritAwards i England. Hun har et stort internasjonalt nettverk og har erfart musikkbransjen på godt og vondt.
Yosef Wolde-Mariam fra Madcon har også takket ja til å være mentor, og han går inn i sin tredje sesong.
- Det å kunne være med å utvikle og forme nye artister har alltid vært givende for meg. Nå som norsk musikk står sterkere en noensinne, er det inspirerende å kunne bidra til å hjelpe noen av de nye uslepne diamantene vi har her hjemme. Jeg gleder meg veldig til å bli bedre kjent med de andre mentorene, og til en ny runde med favorittshowet mitt!, sier Yosef.
På jakt etter verdensstjerne
Martin Danielle fra CLMD er en av Norges første elektroniske artister med internasjonal anerkjennelse. Med låter som “Black Eyes and Blue” og “The Stockholm Syndrome” ble CLMD den artisten som banet vei før Kygo og Alan Walker på den internasjonale musikkscenen. Han har senere hatt suksess på radiolistene over hele verden med låta “Dust” som han ga ut i 2016 med Astrid S. Martin Danielle samarbeider også med store artister som Bruno Mars, Estelle og Steve Angello. Han er utvilsomt en av bautaene i norsk elektronisk musikk.
– Jeg gleder meg enormt til å ta plass i den røde stolen, og føler at jeg gjør det på vegne av hele min talentfulle sjanger. Jeg er helt sikker på at det fortsatt finnes en uoppdaget Astrid S, eller kanskje til og med en Susanne Sundfør der ute. De andre mentorene er kanskje ute etter den nye norske stjernen, men Team CLMD sikter høyere enn som så, for jeg kommer til å lete etter en verdensstjerne!, forteller Martin.
Morten Harket er den fjerde mentoren som allerede er klar i The Voice Norge 2017.
Programmet blir en av storsatsingene på TV 2 denne høsten.
Kontakter
Katrine WergelandKommunikasjonsrådgiver Norske talenter, The Voice, Født i feil kropp, Åsted Norge, Tid for hjem, En kveld hos Kloppen, værprofiler.
Tel:913 91 114 / 55 90 80 10kwe@tv2.noBilder



Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er et av Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Unikt eksperiment i ny TV 2-dokumentarserie11.6.2025 13:00:00 CEST | Pressemelding
I dokumentarserien «Skolebytte» danner 12 niendeklassinger fra Uranienborg skole på Oslo vest og 12 niendeklassinger fra Bjøråsen skole på Oslo øst en ny klasse. Programledere for dokumentarserien er Janne Amble og Kadafi Zaman.
Klare for fotballfest på TV 2 og NRK11.6.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Sommerens store fotballhøydepunkt får du på TV 2 og NRK. Norge har fått en drømmetrekning i forkant av årets EM. 2. juli braker det løs på TV 2 når kvinnelandslaget møter vertslandet i åpningskampen.
Her er deltakerne i høstens sesong av «Forræder»9.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den femte sesongen av underholdningssuksessen «Forræder» får premiere denne høsten. 23 nye deltakere skal sjekke inn på Midtåsen i Sandefjord og spille et krevende sosialt spill - ledet av spillmester Mads Hansen.
Her skal «Vokteren» spilles inn5.6.2025 08:00:00 CEST | Pressemelding
Den majestetiske fjelltoppen Kolåstinden (1432 moh.), også kalt «kongen av Sunnmørsalpene», er målet for deltakerne i sesong 2 av «Vokteren».
12 nye elever er klare for «Kokkeskolen»26.5.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Det forventes et høyt nivå når tolv nye elever starter et nytt semester på «Kokkeskolen med Truls og Hellstrøm». Anne Lindmo, Terje Sporsem, Thomas Numme, Benedicte Adrian og Cecilie Skog er blant de nye elevene som skal imponere i den tredje sesongen - som får premiere på TV 2 denne høsten.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom