REMA 1000 lanserer påskeegg uten palmeolje

-I fjor lovet vi våre kunder å fjerne påskeeggene fra Freia dersom de fortsatt inneholdt palmeolje. Dette løftet har vi holdt og er glade for å kunne tilby kundene våre et alternativ som ikke bidrar til avskoging, sier Kaia Andresen, miljøsjef i REMA 1000.
Påskeeggene som er utviklet i samarbeid med Nidar gjør det mulig for kundene å ta et valg som er godt for miljøet når de skal handle til påske.
-Palmeoljen er erstattet med kokos, shea- og solsikkeolje. Det viser at det er mulig å lage bærekraftige påskeegg uten at det går ut over smak og kvalitet, sier adm. direktør Jeanette Hauan Fladby i Orkla Confectionery & Snacks Norge.
I 2014 fjernet REMA 1000 palmeoljen i alle egne matvarer og stilte samtidig krav til merkevareleverandørene om å vise til en utfasningsplan. REMA 1000 takker også nei til alle nyheter som inneholder palmeolje. Samabeidspartner Regnskogfondet er glade for at kundene har muligheten til å ta et miljøvennlig valg.
-Palmeoljeindustrien raserer regnskogen og bidrar til å utrydde dyrearter. Det er derfor utrolig viktig at bedrifter som REMA 1000 og Nidar gir forbrukerne en mulighet til å velge bort den skadelige palmeoljen når de skal spise påskegodt, sier Lars Løvold, daglig leder i Regnskogfondet.
Påskeeggene er tilgjengelig i alle REMA 1000-butikker fra torsdag 9.mars.
Kontakter
Kaia Andresen
Tel:+47 994 28 315kaia.andresen@rema.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Lisa Tønnes soloshow-suksess til Oslo10.12.2025 11:00:00 CET | Pressemelding
Over 13 500 publikummere har sett henne levere knallsterkt om eget liv på Nye Hjorten Teater i Trondheim. I mars neste år bringer iransk-trønderske Lisa Tønne sin rørende og morsomme oppveksthistorie til hovedstaden og Oslo Nye.
Nye Hjorten Teater får ny direktør etter eventyrlig åpning!4.11.2025 13:15:00 CET | Pressemelding
Elisabeth Høsflot Klæbo blir ny administrerende direktør for Nye Hjorten Teater – en planlagt lederovergang som markerer starten på neste kapittel for Trondheims nyetablerte teater.
Britannia Hotel får Michelin Key og utmerkelse av Condé Nast Traveler17.10.2025 14:18:17 CEST | Pressemelding
Britannia Hotel har fått internasjonal oppmerksomhet med to prestisjefylte utmerkelser. Condé Nast Travelers lesere har kåret hotellet til det 8. beste i Nord-Europa, samtidig som Michelin har tildelt Britannia en av sine aller første Michelin Keys.
PoMo blir stiftelse – REITAN satser langsiktig på kunst i Trondheim29.9.2025 18:30:00 CEST | Pressemelding
PoMo, det nye museet for samtidskunst og moderne kunst i Trondheim, blir nå etablert som en selvstendig stiftelse. Dette markerer et nytt kapittel for kunst- og kulturlivet i Midt-Norge, og understreker at eierne i REITAN ønsker å satse langsiktig på kunst med en sterk forankring i byen.
Øystein Pettersen kåret til Årets Ladejarl 202511.9.2025 11:50:08 CEST | Pressemelding
Gjennom ekte engasjement, sterke verdier og urokkelig tro på andre mennesker, tildeles Øystein Pettersen den nasjonale hedersprisen Årets Ladejarl 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom


