Nyhet! Ving åpner nytt luksushotell på Gran Canaria
9.7.2015 07:48:00 CEST | Ving Norge | Pressemelding

- Ferieukene våre er noen av de viktigste dagene i året og mange har høye krav til komfort og standard når de skal velge hotell. Ocean Beach Club er perfekt for familier som vil kombinere det beste fra våre Sunwing-hotell med smakfull og luksuriøs design i litt roligere omgivelser. Vi har blant annet byttet ut kveldsshowene med rolig musikk og det er lite aktivitet rundt bassengene, forteller informasjonsansvarlig Elisabeth Larsen-Vonstett i Ving.
Det er fem år siden Ving åpnet sitt første Ocean Beach Club-hotell på Kreta. Hotellet har vært en stor suksess med mange fornøyde og tilbakevendende gjester. Nå håper selskapet å skape samme begeistring på Gran Canaria.
Rett på stranden
- Vi har funnet en perfekt beliggenhet rett på stranden i Playa del Cura. Det finnes ikke mange ledige steder med strandbeliggenhet på Gran Canaria, så dette er vi stolte av, sier Larsen-Vonstett fornøyd.
Vings andre Ocean Beach Club-hotell blir utstyrt med fantastiske rom, og mange av dem har større terrasser/balkonger, direkte bassengutgang eller takterrasse. Den største leiligheten har havutsikt, tak- og loungeterrasse og er på hele 100 m2!
- Samtidig som hotellet skal være lite og personlig så har det vært viktig for oss å beholde de velkjente elementene fra Sunwing-konseptet. Her finner du naturligvis både Lollo og Bernie, barneklubber, treningstimer, spa og muligheten for all inclusive, påpeker Larsen-Vonstett.
Fakta:
Hotellet ble totalrenovert i 2015 og åpner i desember.
Antall rom: 154 suiter
Restaurant: Ja. Egen matambassadør som er spesialisert innen matintoleranse.
Basseng: Tre basseng med ferskvann, alle er oppvarmet og med badevakter mellom kl 10 og 17.
Strand: Avstand 0-100 meter
Sentrum: Ca 200 meter til restauranter og lokalt sentrum.
WiFi: Gratis og inkludert på hele hotellet
Annet: Spa, gratis treningsstudio og Sats Elexia-klasser. Røykfritt.
Priseksempel: 6/1 Fly t/r Oslo-Gran Canaria og bosted i en uke på Ocean Beach Club i en 2-roms leilighet Club Suite med stor terrasse mot hage. Kr 5 195 per person.
Nøkkelord
Kontakter
Vings pressenummer
Tel:+47 23 15 58 38Tonje Løkaas FossumMarkeds- og kommunikasjonsdirektør
Tel:+47 928 99 729tlf@ving.noBilder





Om Ving Norge
Alle kundehenvendelser: 9551 8888/ Vings kundeservice
Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank
Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen: +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no
Følg pressemeldinger fra Ving Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ving Norge
Nordic Leisure Travel Group leverer rekordomsetning og kraftig økt EBITDA resultat31.3.2026 10:48:35 CEST | Pressemelding
Nordic Leisure Travel Group, eller Vinggruppen som selskapet kalles i dagligtale, leverer både en rekordomsetning på 16 799 MSEK og et EBITDA‑resultat på 953 MSEK, noe som er en forbedring på 200 MSEK sammenlignet med foregående år.
Vings hjemtransportfly med 315 strandede gjester i Indiahavet og Sørøst-Asia har landet9.3.2026 11:20:30 CET | Pressemelding
Parallelt med et intensivt arbeid for å få hjem gjester fra risikoområdene i Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, sendte Ving i går, søndag, et hjemtransportfly med eget flyselskap Sunclass Airlines for å hente hjem gjester som er strandet på flere reisemål rundt omkring i Indiahavet og Sørøst-Asia. Kl. 10:15 i dag landet flyet på Kastrup i København med 315 nordiske gjester, som nå endelig har kommet hjem etter å ha vært strandet på sine respektive reisemål den siste uken. Gjester som skal videre til Sverige, Norge og Finland reiser videre med fly i løpet av dagen, og noen med tog til Göteborg.
Ving sender et stort charterfly til Maldivene og Thailand for å hente 300 strandede nordiske gjester hjem6.3.2026 16:34:44 CET | Pressemelding
Ving har de siste dagene arbeidet intensivt for å få gjester hjem fra en rekke destinasjoner etter urolighetene i Midtøsten, som har påvirket flytrafikken i regionen og ført til stenging av flere luftrom. Samtidig som gjester hentes hjem fra risikoområder som Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, setter Ving nå også inn et eget hjemtransportfly fra selskapets flyselskap, Sunclass Airlines.
Ving lanserer nytt voksenkonsept – LiveEz Hotels9.2.2026 16:44:00 CET | Pressemelding
I disse dager lanseres LiveEz, et konsept for voksne som reiser uten barn. Dette er små, personlige hotell med god beliggenhet – ofte med gangavstand til restauranter, shopping og strand. På hotellene råder rolig og avslappet atmosfære, uten stress.
Ving lanserer Lollo & Bernie Svømmeskole for de yngste – sommeren 202621.1.2026 12:38:58 CET | Pressemelding
Sommeren 2026 lanserer Ving, i samarbeid med Svenska Livräddningssällskapet, en helt ny svømmeskole for barn på noen av Vings mest populære familiehotell. Målet er å gi barn mellom 3 og 7 år økte svømmeferdigheter og bedre trygghetsfølelse i vannet i løpet av ferien. Svømmeskolen ledes av nordiske svømmelærere, utdannet etter Svenska Livräddningssällskapets retningslinjer, og kombinerer vannlek, svømmeteknikk og morsomme temadager med de populære maskotene Lollo og Bernie.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
