Ja, vi elsker Karibia

- Det ser ut som det blåser en karibisk fønvind over Norge om dagen, smiler kommunikasjonsdirektør Tonje Løkaas Fossum i Ving. Hun er veldig fornøyd med at gjestene har kåret Jamaica til vinterens aller beste reisemål, spesielt med tanke på at Ving i november starter Norges eneste direkterute fra Oslo til Jamaica med en flytid på drøyt 11 timer.
- Karibia er jo selve fasiten på den eksotiske drømmeferien - langstrakte strender, svaiende kokosnøttpalmer og turkisfarget hav. I tillegg så har vi et stort utvalg gode hoteller på Jamaica, samtidig som de fargerike menneskene og den fengende reggaemusikken gjør ferien ekstra eksotisk, tror hun.
Ikke overraskende befinner også noen av vinterens best likte hotell seg også i samme område.
- Iberostar Tucan i Playa del Carmen i Mexico får fantastiske 4,9 poeng av kundene våre på en skala som går til 5. Med andre ord et sikkert valg for alle som ønsker å bytte ut fredagstacoen med ekte vare kommende vinter, sier Løkaas Fossum.
Direkte til Cuba
Et annet hett reisemål er Cuba hvor fire av ti vinterreiser allerede er solgt. Også hit flyr du enkelt med Ving sitt charterfly.
- Cuba er reisemålet som har fylt seg raskest. Her kommer det til å bli stappfullt, spår Tonje, som tror mange vil oppleve Castros rike før øya invaderes av amerikanske turister.
- Vi har både Varadero, Havanna og en ukes rundreise på programmet. På Cuba ligger alt til rette for å kombinere det beste av de karibiske strendene med en spennende og fascinerende reise i historiske fotspor.
Vings karibiske reisemål
Cuba
Jamaica
Mexico
Aruba
Antigua
Barbados
Curaçao
Den dominikanske republikk
St Martin
Nøkkelord
Kontakter
Tonje Løkaas FossumMarkeds- og kommunikasjonsdirektør
Tel:+47 928 99 729tlf@ving.noBilder










Lenker
Om Ving Norge
Alle kundehenvendelser: 915 08 888 / Vings kundeservice
Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank
Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen: +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no
Følg pressemeldinger fra Ving Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ving Norge
Nordic Leisure Travel Groups klimamål validert av Science Based Targets Initiative6.5.2025 14:59:21 CEST | Pressemelding
Vings morselskap, Nordic Leisure Travel Group, har nådd en viktig milepæl i sitt bærekraftsarbeid. Reisekonsernets klimamål har blitt validert av Science Based Targets Initiative (SBTi), en uavhengig instans som bekrefter at målene er i tråd med Parisavtalens ambisjon om å begrense den globale oppvarmingen til under 1,5 grader sammenlignet med førindustriell tid. Selskapet fokuserer særlig på to hovedområder - fly og hotell, som står for de største utslippene.
Nordic Leisure Travel Group innleder strategisk samarbeid med PREMIA Properties2.8.2024 08:00:00 CEST | Pressemelding
PREMIA Properties REIC og Nordic Leisure Travel Group (NLTG) har den 31. juli 2024 undertegnet en avtale der PREMIA vil overta hotellanleggene hvor NLTGs populære familieanlegg "Sunwing Kallithea Beach" på Rhodos samt "Sunwing Makrigialos & Ocean Beach Club" ("O.B.C.") på Kreta ligger. Kjøpesummen for transaksjonen er €112 500 000.
Rekordsalg for Vings fotballturer til Premier League til tross for Fotball-EM3.7.2024 15:32:40 CEST | Pressemelding
Nordmenns kjærlighet til Premier League er sterkere enn noensinne. Selv midt under Fotball-EM retter rekordmange nordmenn fokus mot sine engelske favorittlag.
Sterk start på reiseåret 2024 – vinterferien er snart utsolgt31.1.2024 09:16:40 CET | Pressemelding
Kulde, frost, snø og vind har preget årets første måned, og vinterværet har påvirket bestillingene av reiser til solrike og varme reisemål. Ving, Norges største reisearrangør, har vært i full sving med salg av reiser siden nyttår og opplevde forrige uke en imponerende økning på hele 33 % i antall vinterbestillinger, sammenlignet med samme uke i fjor. I vinterferieukene (uke 8 og 9) er 97 % av alle charterreisene utsolgt og hele 9400 nordmenn har valgt Ving for å sikre seg en solfylt vinterferie.
5 reisetrender du bør vite om i 202410.1.2024 12:18:35 CET | Pressemelding
Reiser med storfamilien, utenlandsfeiringer, alenereiser og reisemål-dupes er blant årets store reisetrender, melder Ving.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom