Test dine Anno-kunnskaper!
23.1.2017 08:30:00 CET | Story House Egmont | Pressemelding

Nå kan du leve deg inn i en tid da alt var annerledes. Den gang livet var enkelt og røft.
I Anno-spillet begynner du på bunnen av rangstigen, og kjemper deg oppover ved å bruke ferdighetene dine. Akkurat som i TV-serien skal du vise hva du kan om ulike håndverksfag. Målet er å tilegne deg et svennebrev.
Jobb deg opp fra svenn til mester ved å bruke kunnskapene dine om ulike epoker i norsk historie. Og til slutt vil bare én av spillerne stå alene igjen som vinner.
Oppgaver for Anno-frelste.
I kryssordbladene finner du varierte oppgaver, quiz og infotainment relatert til Anno-serien. Du lærer historiske fakta om byene og tidsepokene som Anno-redaksjonen har besøkt. De fleste oppgavene har fasit og noen kryssord premieres.
Fakta om Anno:
I «Anno» skal deltagerne tilegne seg så mye kunnskap de kan om perioden ved å bli svenn og mester.
Hver uke velger lagene sin svennelærling som gjennom et svennestykke skal konkurrere i å lære seg et håndverk. Vinneren blir kåret til svenn, og i uken etterpå skal svennen lære bort håndverket til de andre deltagerne gjennom et mesterstykke.
Dersom mesterstykket blir godkjent, blir svennen kåret til mester og oppnår fordeler. I tillegg til håndverkskonkurransen, må de to svakeste utkjempe en duell. Den som vinner, får bli. Denne sesongen er Anno-redaksjonen I Trondheim. De har tidligere gjestet Bergen og Fredrikstad.
For mer informasjon ta kontakt med:
Annette Rønning Arnesen
Mob:91647424
Mail: annette.ronning.arnesen@egmont.com
Knut Thomas Hagen
Mob:99628411
Mail: knut.thomas.hagen@egmont.com
Nøkkelord
Kontakter
Tonje TornesRedaktør/pressekontakt
Tel:+47 928 69 374tonje.tornes@egmont.noBilder
Om Story House Egmont
Story House Egmont er Norges største utgiver av blader, magasiner, tegneserier og digitale tjenester til voksne, barn og unge. Selskapet har også investeringer i e-handel og digitalbyråer, og utgir over hundre kjente merkevarer. Story House er en del av Egmont - et av Nordens største mediekonsern med 6600 ansatte og aktivitet i 30 land. Vårt motte We bring stories to life har sterke publisistiske verdier. Egmont står bak mer enn 700 magasiner, tegneserier, Klikk.no, TV 2, Nordisk Film, kinodrift, samt flere deleide selskaper. Egmont er en stiftelse som årlig deler ut over 100 millioner kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra Story House Egmont
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Story House Egmont på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Story House Egmont
Ny norsk detektivbokserie lærer barna om empati og følelser10.4.2026 13:30:00 CEST | Pressemelding
«Mysteriene i Gompelby» er en smart og godt fortalt barnebokserie for barn fra 6 år, der barna både får mysterier de må løse og lærer noe på veien. Nå er første bok ute: Scott Sniff tar saken!
Her er finalistene i «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026»7.4.2026 08:49:23 CEST | Pressemelding
15 blide og hjelpsomme personer fra hele landet er i finalister i Hjemmets kåring «Norges hyggeligste kassemedarbeider 2026». Nå skal de stemmes frem!
Sterkt resultat for Story House Egmont Media18.3.2026 08:30:00 CET | Pressemelding
Story House Egmonts norske medievirksomhet rapporterer om et kraftig forbedret resultat for 2025. Driftsresultatet (EBIT) økte til 114 (37) MNOK*, samtidig som omsetningen utgjorde 855 (931) MNOK*.
Lederskifte i Intuvio16.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Intuvio, et av Norges ledende konsulentselskaper innen CRM og digitale kundereiser, annonserer i dag endringer i selskapets ledelse.
Milliardoverskudd for Egmont i 202513.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Mediegruppen Egmont leverte igjen sterke resultater i 2025, drevet av sterkt innhold, styrkede abonnementsplattformer og vellykkede driftsoptimaliseringer.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom



