TV 2 bestiller ny sesong av «Farmen kjendis»

- TV 2 har hatt enorm suksess med «Farmen kjendis». Planen har hele tiden vært å lage flere sesonger av konseptet, og det er derfor en stor glede å kunne informere om at vi nå har signert avtalen om ny sesong og at castingarbeidet for sesong 2 allerede er i gang, sier programdirektør Jarle Nakken i TV 2.
«Farmen kjendis» har vært en formidabel suksess, og har så langt et snitt på 924.000 seere den første sesongen. Det er det høyeste snitt-tallet som er målt for en Farmen-sesong noensinne.
- Den første uken har gått over alle forventninger med milliontall flere ganger i uken. Det at vi allerede etter de første ukene på lufta kan bekrefte ny sesong sier alt om hvilke fremtidige forventninger vi har til prosjektet. Med den suksessen vi nå har på «Farmen kjendis» tror jeg mange kjendiser vil være interessert i å sjekke inn på Farmen, reise 100 år tilbake i tid og oppleve gårdsdrift, dyrehold og ukesoppdrag sammen med andre kjente personligheter, forteller Jarle Nakken.
Innspillingen av den nye sesong vil foregå våren 2017 og planen er å sende en ny sesong på TV 2 våren 2018.
- Det er fantastisk gledelig med den overveldende mottakelsen «Farmen kjendis» har fått hos seerne, og vi i Strix er veldig stolte av at vi leverer innhold som fortsatt samler store mengder nordmenn til felles TV-opplevelser. Det er derfor med stor inspirasjon vi nå tar fatt på en ny sesong med kjendiser på Farmen, sier daglig leder Jørgen Hermansen i Strix.
TV 2 har allerede fått henvendelser fra seere som har ønskelister på kjendiser de ønsker å se i en ny sesong av «Farmen kjendis».
- Vi tar med oss alle forslag inn i arbeidet videre, og ser frem til å legge kabalen i tiden som kommer, forteller Jarle Nakken i TV 2.
Kontakter
Alex IversenKommunikasjonsrådgiver Pressekontakt for Fjorden Cowboys, Farmen, Øya, Gullfisken, Wunderland.
Tel:905 94 059alex.iversen@tv2.noJan-Petter DahlKommunikasjonssjef i TV 2. Kontaktperson for spørsmål om seertall for TV 2-kanalene. Pressekontakt for VM i Håndball og Allsang på grensen.
Tel:928 60 363jan-petter.dahl@tv2.noBilder

Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
TV 2 bekrefter ny sesong av Rampenissen etter milliontall23.12.2025 08:00:00 CET | Pressemelding
Over én million har sett første episode av TV 2s julekalender Rampenissen, nå bestiller kanalen en ny sesong.
Showtime er TV 2s nye underholdningsprogram – her er dommerne!18.12.2025 07:00:00 CET | Pressemelding
Kurt Nilsen, Henriette Steenstrup, Bård Ylvisåker og Alexandra Joner blir dommere i TV 2s nye underholdningsprogram «Showtime – Scenen er din». Innspillingen starter i slutten av januar.
Slik sendes Norges kamper i fotball-VM16.12.2025 14:45:00 CET | Pressemelding
NRK og TV 2 deler nok en gang rettighetene når de norske fotballherrene skal spille i et VM-sluttspill for første gang på 28 år. Her er fordelingen av kampene.
Våren på TV 2: Gjensyn med millionsuksesser, mer aktualitet og fotball-VM i sikte9.12.2025 12:00:00 CET | Pressemelding
Etter et 2025 med flere millionsuksesser, deriblant «Nepobaby» som satte nye dramarekorder, lover TV 2-sjefredaktør og administrerende direktør Olav T. Sandnes en vår fylt med variert underholdning, store sportsøyeblikk og nyheter døgnet rundt. Ett av høydepunktene i vår er realitysuksessen «Spillet», som er tilbake med ny kjendissesong – der Birgit Skarstein, Stian Blipp og Aylar Lie er blant spillerne.
PRIV. TIL RED.: Digital visning av TV 2s vårslipp 9. desember9.12.2025 08:00:00 CET | Presseinvitasjon
I dag arrangerer TV 2 sitt vårslipp for våren 2026. Media gis også muligheten til å følge presentasjonen digitalt.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
