Jesper Mathisen fortsetter i TV 2

- Med de planene TV 2 har for sport generelt og fotball spesielt var TV 2 det eneste riktige valget, sier Mathisen.
Sportssjef Vegard Jansen Hagen er svært glad sørlendingen blir med videre i TV 2.
- Jesper har på rekordtid blitt den viktigste ekspert-stemmen i norsk fotball og den alle ønsker å bygge laget rundt, sier Hagen.
TV 2 har rettighetene til fotball-VM 2018, EM 2020 og VM 2022, i tillegg til kvalifiseringen til sluttspillene i 2020 og 2022.
- Når TV 2 overtar det norske fotball-landslaget igjen er TV 2 klar til å gi dekningen et skikkelig løft med profiler som Jesper og Brede Hangeland på laget, sier Hagen.
- TV 2 har alltid ambisjoner om å være best på sport, enten det er landslaget, Premier League eller Tour de France. Det er et ærgjerrig fagmiljø jeg ønsker å være en del av også i fortsettelsen. Jeg fikk sjansen i TV 2 og det har ikke vært et kjedelig sekund blant mennesker jeg setter stor pris på å få jobbe sammen med, sier Jesper Mathisen.
Selv om TV 2 ikke har rettighetene til Eliteserien og OBOS-ligaen de kommende årene, er kanalen fast bestemt på å være ledende på nyheter og debatt i norsk fotball. Det er forlengelsen med Jesper Mathisen et tydelig bevis på.
- Det å være en del av et sterkt og uavhengig journalistisk miljø trigger meg. TV 2 har tradisjoner, kompetanse og ambisjoner på fotball og den videre satsingen ser jeg virkelig frem til å være en sentral del av, sier Jesper Mathisen.
Mathisen vil i tillegg til avtalen med TV 2 få et viktig engasjement hos det børsnoterte selskapet GiG (Gaming Innovation Group) i hjembyen Kristiansand.
- I det jeg foretar meg har jeg alltid som mål å gjøre en best mulig jobb. Enten det er som fotball-ekspert eller odds-ekspert. I GiG vil jeg få jobbe sammen med de beste gutta i klassen i et miljø basert på kunnskap, statistikk og teknologi som vil lære meg mye og gi meg nye impulser både på fotball og oddsspill, sier Jesper Mathisen.
GiGs datterselskap OddsModel vil gjennom statistikk, analyse og sannsynlighetsberegning også bidra til å utvikle TV 2s Sport og Spill-portal, sportogspill.no.
- Vi ser frem til et fruktbart samarbeid med fotballkanalen TV 2 og en dedikert oddsekspert som Jesper. Vi kommer å bidra med kompetanse, innovasjon og teknologiske løsninger for å innfri Jesper mål om å være Norges fremste oddsekspert, sier Christopher Langeland, daglig leder i OddsModel.
Nøkkelord
Kontakter
Jan-Petter DahlKommunikasjonssjef i TV 2. Kontaktperson for spørsmål om seertall for TV 2-kanalene. Pressekontakt for VM i Håndball og Allsang på grensen.
Tel:928 60 363jan-petter.dahl@tv2.noBilder


Om TV 2
Vi er TV 2
Vi er TV 2, et redaktørstyrt mediehus og Norges eneste kommersielle allmennkringkaster. Vi skaper og formidler historier som gjør nyheter, sport og underholdning tilgjengelig for folk – uansett når, hvor og hvordan de måtte ønske. Gjennom en rekke ulike TV-kanaler, strømmetjenesten TV 2 Play og nyhetsnettstedet TV2.no tilbyr vi et bredt spekter av innhold som spenner fra lett underholdning til undersøkende journalistikk.
TV 2 er en del av Egmont, som er Nordens største mediekonsern med over 6000 ansatte og aktivitet i 30 land. TV 2s eier Egmont er en stiftelse, som årlig deler ut mer en 150 millioner norske kroner til et bedre liv for barn og unge.
Følg pressemeldinger fra TV 2
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra TV 2 på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra TV 2
Ny sesong av «Hver gang vi møtes» – her er artistene4.9.2025 07:00:00 CEST | Pressemelding
Espen Lind, Marit Larsen, Herborg Kråkevik, Synne Vo, Musti, André Jensen (Hagle) og duoen Marcus og Martinus – er artistene TV 2 følger i den 16. sesongen av «Hver gang vi møtes».
Presseinvitasjon: Statsministerduell på Chateau Neuf 7. september2.9.2025 11:53:30 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte statsministerduellen fra Chateau Neuf på søndag.
Presseinvitasjon: Partilederdebatt fra Carls i Oslo 31. august26.8.2025 09:11:11 CEST | Pressemelding
Pressen inviteres til å følge den TV 2-sendte partilederdebatten fra Carls søndag 31. august.
Invitasjon til pressevisning av «Forræder»26.8.2025 08:00:00 CEST | Presseinvitasjon
Presse inviteres til førpremiere og pressedag for «Forræder», onsdag 3. september.
Invitasjon til pressedag for «Kokkeskolen»25.8.2025 10:12:06 CEST | Presseinvitasjon
Presse inviteres til visning og pressedag for «Kokkeskolen» tirsdag 2. september.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom