Skanska kjøper Sinsenveien 51-53 av Axer Eiendom AS
10.8.2016 13:00:00 CEST | Skanska Norge | Pressemelding

- Vi er godt fornøyd med å ha sikret oss denne attraktive eiendommen som passer godt inn i eiendomsporteføljen vi holder på å bygge opp. Det er et av de siste områdene på Løren/Sinsen som ikke er utviklet til boligformål, og vårt langsiktige mål er å utvikle 300 – 350 leiligheter på eiendommen, uttaler Arne Brovold, konserndirektør i Skanska med ansvar for eiendomsutvikling.
Skanska Eiendomsutvikling har en offensiv strategi for å øke porteføljen av utviklingseiendommer for bolig og næringsformål i først og fremst Oslo, Bergen og Trondheim. Dette kjøpet er et ledd i denne strategien. Skanska Eiendomsutvikling har også tidligere i år investert i utviklingseiendommer som gir ca. 920 antall boliger og ca. 5.000 BTA næring.
Netto eiendomsinvesteringen til boligformål i dette prosjektet beløper seg til omlag 360 millioner, og er med det den største enkeltinvestering Skanska har gjort i utviklingseiendom i Norge etter år 2000.
- Det er første gang vi selger en eiendom videre uten å videreutvikle den, men denne gangen var det riktig. Salget av Sinsenveien gir oss mulighet til å gå inn i flere nye prosjekter mer tilpasset vår forretningsstrategi, sier Borger Borgenhaug, administrerende direktør og eier i Axer Eiendom.
For ytterligere informasjon, kontakt:
Pål P. Syse, kommunikasjonsdirektør Skanska Norge AS: 982 10 001
Arne Brovold, Konserndirektør Eiendomsutvikling i Skanska Norge AS, 415 13 370
Bilder
Lenker
Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende prosjektutvikler- og entreprenørselskap med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekt i offentlig-privat samarbeid. Basert på selskapets globale miljøkompetanse, sikter Skanska mot å bli førstevalget når det gjelder grønne prosjekt. Konsernet har i dag 43.000 medarbeidere i utvalgte hjemmemarkeder i Europa og USA
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska best i bransjen blant ingeniørstudenter28.5.2026 15:35:00 CEST | Pressemelding
Skanska klatrer kraftig i årets Universum-undersøkelse og er nå den mest attraktive arbeidsgiveren blant entreprenørene i bygg- og anleggsnæringen.
Skanska og Å Energi signerer kontrakt om rehabilitering av Dam Botsvatn11.5.2026 08:45:05 CEST | Pressemelding
Rehabiliteringen av Dam Botsvatn skal sikre at dammen tilfredsstiller gjeldende krav til damsikkerhet og er et viktig bidrag for å sikre en trygg og driftsikker dam – og stabil vannkraftforsyning i regionen. Dam Botsvatn tilhører et sentralt regulerings- og inntaksmagasin i Otravassdraget.
Skanska leverte et solid første kvartal av 20267.5.2026 11:39:31 CEST | Pressemelding
Skanska Norge leverte et solid første kvartal i 2026, med god ordreinngang og stabile resultater. Selv om omsetningen var noe lavere enn i samme periode i fjor, som var et rekordkvartal, opprettholder selskapet et høyt aktivitetsnivå og en sterk posisjon i markedet.
Skanska signerer samspillskontrakt med Helgeland Kraft Vannkraft23.4.2026 09:09:55 CEST | Pressemelding
Helgeland Kraft Vannkraft har valgt Skanska som samspillspartner for utviklingen av Nye Kaldåga kraftverk i Vefsn kommune i Nordland. Avtalen omfatter samspillsfasen for videreutvikling av kraftverket.
Eline Hersvik-Olsen blir ny distriktssjef for Skanskas byggvirksomhet i Agder25.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har ansatt Eline Hersvik‑Olsen som ny distriktssjef for byggvirksomheten i Agder. Hun kommer fra rollen som tilbudsleder i Skanska og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom mange år, både fra produksjon, tidligfase og ledelse i selskapet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

