REMA 1000 kjøper Kolonihagen

REMA 1000 satser stort på økologi og skal nå tilby økologiske kvalitetsprodukter fra Kolonihagen i alle sine 570 butikker over hele landet, gjennom oppkjøpet av anerkjente Kolonihagen.
- Vi kan påvirke miljøet mye gjennom verdikjeden, men til syvende og sist er det produktene vi selger som påvirker miljøet mest. Det beste «verktøyet» for salg av bærekraftige produkter er i dag økologi. Økologi er godt kjent, men få kjenner egentlig til hva det står for. Det skal vi gjøre noe med, sier Ole Robert Reitan, administrerende direktør i REMA 1000.
Kolonihagen driver blant annet salg og distribusjon av kortreist økologisk mat gjennom Kolonihagen Bakeri, restauranten Kolonihagen Frogner og abonnentsordning med levering av mat på døra.
- Vi er svært glade for at REMA 1000 ønsker å satse på økologi. Kolonihagen er drevet at et ekte ønske om å endre verden og det kan REMA 1000 virkelig gjøre med sin kunnskap, kraft og kompetanse, og ikke minst muligheten til å nå utrolig mange kunder. Ved å kombinere Kolonihagens kompetanse med REMA 1000 sin gjennomføringskraft, kan vi sammen tilby økologiske høykvalitetsprodukter – bedre enn noen andre i verden, sier gründer av Kolonihagen, Jon-Frede Engdahl.
REMA 1000 har som mål å øke volumet på økologiske varer betydelig som gjør at prisene på økologi blir lavere – og som igjen gjør at flere vil kjøpe produktene.
- Det blir økologi for alle. Økologi skal være tilgjengelig for alle som har lyst til å spise sunn og bærekraftig mat, sier Reitan.
REMA 1000 ønsker at Kolonihagen skal være Norges beste kompetansemiljø for å fremme utvikling av økologiske produkter. Dette skal gjøres gjennom produktutvikling, produksjon og salg av høykvalitetsprodukter i ulike kanaler, og et samarbeid med ulike kompetansemiljø.
- REMA 1000 vil bygge videre på suksessen Kolonihagen, så både restaurant og matkasser vil bestå. Sammen vil vi ha styrke og stabilitet til å fortsette utviklingen og styrke øko-kompetansen på det norske dagligvaremarkedet, avslutter Reitan.
På bildet: Fra venstre, Jon-Frede Engdahl, gründer av Kolonihagen og Ole Robert Reitan, administrerende direktør i REMA 1000.
Nøkkelord
Kontakter
Mette Fossum BeyerDirektør for kommunikasjon og samfunnskontakt, REMA 1000
Tel:+47 950 60 052mette.fossum.beyer@rema.noBilder
Om REITAN
Vår visjon er å bli kjent som det mest verdidrevne selskapet.
REITAN AS er et holdingselskap som utøver aktivt eierskap gjennom selvstendige selskaper. Som eier bidrar vi med å videreutvikle selskapene gjennom å være en pådriver i arbeidet med strategi, struktur, kultur og finansielle standarder.
REITAN AS eier selskapene Reitan Retail, Reitan Eiendom og Reitan Kapital – som er tre selvstendige selskapsområder. I tillegg eier vi Britannia Hotel, PoMo og deler av Nye Hjorten Teater. Alle selskapene har felles filosofi, tenkesett og verdigrunnlag som er grunnlaget for sterke selskapskulturer.
REITAN AS har virksomhet i syv land.
Følg pressemeldinger fra REITAN
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra REITAN på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra REITAN
Lisa Tønnes soloshow-suksess til Oslo10.12.2025 11:00:00 CET | Pressemelding
Over 13 500 publikummere har sett henne levere knallsterkt om eget liv på Nye Hjorten Teater i Trondheim. I mars neste år bringer iransk-trønderske Lisa Tønne sin rørende og morsomme oppveksthistorie til hovedstaden og Oslo Nye.
Nye Hjorten Teater får ny direktør etter eventyrlig åpning!4.11.2025 13:15:00 CET | Pressemelding
Elisabeth Høsflot Klæbo blir ny administrerende direktør for Nye Hjorten Teater – en planlagt lederovergang som markerer starten på neste kapittel for Trondheims nyetablerte teater.
Britannia Hotel får Michelin Key og utmerkelse av Condé Nast Traveler17.10.2025 14:18:17 CEST | Pressemelding
Britannia Hotel har fått internasjonal oppmerksomhet med to prestisjefylte utmerkelser. Condé Nast Travelers lesere har kåret hotellet til det 8. beste i Nord-Europa, samtidig som Michelin har tildelt Britannia en av sine aller første Michelin Keys.
PoMo blir stiftelse – REITAN satser langsiktig på kunst i Trondheim29.9.2025 18:30:00 CEST | Pressemelding
PoMo, det nye museet for samtidskunst og moderne kunst i Trondheim, blir nå etablert som en selvstendig stiftelse. Dette markerer et nytt kapittel for kunst- og kulturlivet i Midt-Norge, og understreker at eierne i REITAN ønsker å satse langsiktig på kunst med en sterk forankring i byen.
Øystein Pettersen kåret til Årets Ladejarl 202511.9.2025 11:50:08 CEST | Pressemelding
Gjennom ekte engasjement, sterke verdier og urokkelig tro på andre mennesker, tildeles Øystein Pettersen den nasjonale hedersprisen Årets Ladejarl 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom

