Langrennsløperne Tuva Staver Toftdal og Mathias Rundgreen er kåret til Terrastjerner 2012.
Terra er hovedsponsor for alle lagene i Norges Skiforbund Langrenn og har etablert prisen.
Terra Stjerner skal motivere langrennsløpere mellom 20 og 23 år som har potensial til å
komme på rekrutt‐ eller landslag uten ennå å ha nådd helt dit. Juryen foretar en samlet
vurdering av skiferdigheter (skirennresultater, anbefalinger), søknad (begrunnelse) og antall
stemmer via Facebook. Skiferdighetene vil bli tillaget mest vekt.
Prisen består av et pengebeløp på hhv 15.000 og 10.000 til hver av vinnerne og til deres
idrettslag. I tillegg vinner de en ukes treningsopphold sammen med landslaget. Utover det
får også de to idrettslagene Heming IL og Byaasen Skiklubb besøk av Akers Kunnskapstrailer.
Kontaktpersoner: Sponsorsjef i Terra og juryleder Odd-Bjørn Hjelmeset mob 414 49 990
Dette er Terra-Gruppen:
Terra-Gruppen AS er en bankallianse og et av Norges ledende finanskonsern eid av 79 lokalebanker og OBOS (Oslo Bolig og Sparelag). Terrabankene har en samlet forvaltningskapital på ca NOK 260 milliarder. Finanskonsernet Terra-Gruppen tilbyr finansielle tjenester og produkter til norske finansinstitusjoner. De viktigste produktselskapene er Terra Forsikring, Terra Boligkreditt, Terra Aktiv Eiendomsmegling, Terra Markets, Terra Forvaltning, Terra Finans og Kredittbank. Terra-Gruppens produkter distribueres gjennom ca 400 kontorer i Norge. Terra-Gruppen er også ansvarlig for innkjøp av tjenester og produkter innen blant annet IT, betalingsformidling og en lang rekke andre tjenester for Terrabankene og andre banker. For mer informasjon om Terra-Gruppen AS www.terra.no
Juryens begrunnelse for valg Terra Stjerner 2012:
TUVA STAVER TOFTDAL
Den kvinnelige vinneren av Terra stjernen 2012 er Tuva Staver Toftdal.
Tuva representerer Heming IL, og er 22 år gammel.
Tuva er en jente som er meget treningsvillig og har klare målsettinger. Hun er opptatt av å
finne muligheter til å utvikle kapasiteten sin og bli en enda bedre skiløper.
skøyting som klassisk, Tuva behersker begge deler, og har vist dette med svært gode
resultater gjennom hele sesongen.
Tuva er en humørspreder i skimiljøet og det er mye latter rundt Tuva.
Terra mener Tuva er en verdig vinner av Terra stjerner 2012 og vi ønsker henne lykke til i den
videre satsingen!
MATHIAS RUNDGREEN
Den mannlige vinneren av Terra stjernen 2012 er Mathias Rundgreen.
Mathias representerer Byaasen Skiklub, og er 20 år gammel.
I sin første sesong som senior imponerte Mathias med flere sterke resultat i både NM og
Norgescup, men hans beste prestasjon var nok likevel 10. plassen på pursuiten i U23‐VM,
der han fulgte etablerte verdenscupløpere helt inn til døra.
Mathias er en grundig og målbevisst løper. Han er ikke typen som høres og synes mest
utenfor løypa, men i skiløypa viser han gang på gang at han er en skikkelig fighter.
Mathias har hatt en fin utvikling de siste årene, og vi ser ingen grunn til at ikke denne
utviklingen kommer til å fortsette! Terra ønsker Mathias lykke til videre i karrieren!
Til Redaksjonen: Bilder av de to vinnerne ligger tilgjengelig for media på www.terra.no
Om Eika Gruppen
Om Eika
Eika Alliansen består av selvstendige lokalbanker, Eika Gruppen og Eika Boligkreditt. Bankene er spredt over store deler av landet og bidrar til økonomisk vekst og trygghet for privatkunder og næringsliv i sine markedsområder. Samarbeidet i alliansen sørger for stordriftsfordeler for lokalbankene som nyter høy tilfredshet blant sine kunder.
Eika Gruppen er eid av bankene. Eika Gruppens visjon er å styrke lokalbanken gjennom å sikre sterke, omsorgsfulle lokalbanker som kan være en drivkraft for vekst og utvikling for kunder og lokalsamfunn. Eika Gruppen kjernevirksomhet er å sikre lokalbankene moderne og effektiv bankdrift gjennom gode og kostnadseffektive produkt- og tjenesteleveranser, inkludert en komplett plattform for bank-infrastruktur. Les mer på eika.no
Følg pressemeldinger fra Eika Gruppen
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Eika Gruppen på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Eika Gruppen
Penni kutter boliglånsrenten - fortsatt lavest19.6.2025 11:27:21 CEST | Pressemelding
Penni fra Eika digitalbank følger etter Norges Bank, og setter ned lånerenten umiddelbart med 0,25 prosentpoeng for alle nye kunder. Penni har med det fortsatt laveste boliglånsrente. Banken holder samtidig innskuddsrentene på brukskonto uendret på 3 prosent.
Eikas bankenes kredittkort er nå flyttet til Kredittbankens systemer2.6.2025 11:33:21 CEST | Pressemelding
I helgen ble 350 000 kredittkortkunder fra sparebankene i Eika Alliansen og LOKALBANK, samt NAF og Agrikjøp flyttet til Kredittbankens systemer. Overgangen markerer siste steg i sammenslåingen mellom SpareBank 1 Kreditt og Eika Kredittbank som juridisk ble gjennomført i januar 2025.
Et godt kvartalsresultat for Eika Gruppen8.5.2025 09:56:28 CEST | Pressemelding
Eika Gruppen leverte et resultat før skatt på 152 millioner kroner i første kvartal 2025. Dette er en økning fra 17,5 millioner kroner i samme kvartal i fjor. Netto driftsinntekter i konsernet økte fra 310 til 416 millioner kroner i samme periode, mens driftskostnadene ble redusert fra 285 til 262 millioner kroner.
Penni kutter boliglånsrenten29.4.2025 07:30:00 CEST | Pressemelding
- strekker ut en hånd til de høyt belånte kundene.
Penni fra Eika digitalbank dobler renten på brukskonto etter dagens skuffende rentebeslutning fra Norges bank27.3.2025 10:07:07 CET | Pressemelding
Skuffet over at rentekuttet uteble? Penni fra Eika digitalbank ønsker å gi et lite plaster på såret i dag.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom