Barnefrie designhotell – den nye reisetrenden blant unge voksne
21.11.2011 09:00:36 CET | Ving Norge | Pressemelding
Mange tror at hotell for voksne kun er et konsept som tiltrekker den eldre skare. En undersøkelse Ving nylig har foretatt blant ferierende fra de største norske flyplassene, viser nå en ny trend. Over 30 % i alderen 18 til 29 år velger nå voksenhotell når de skal på ferie. Norsk ungdom ønsker i stadig større grad å feriere på barnefrie designhotell, de vet hva de vil ha, og er villige til å betale for det. Stadig flere kjærestepar og vennegjenger finner veien til våre voksenhotell Sunprime Resorts. Dette er gjester som har vokst fra ungdomshotellene, og som ønsker seg et alternativ til de tradisjonelle familiehotellene.
For å imøtekomme denne økende trenden har Ving nå valgt å lansere fem nye Sunprime Resorts innen sommersesongen 2012.
- Vi lanserer også nå tre nye voksenkonsept ; SunSelect, SunComfort og TopSelection. SunComfort er gode og prisgunstige voksenhotell, SunComfort er en litt dyrere prisklasse. Dersom du virkelig ønsker å omgi deg med luksuriøse omgivelser har vi kategorien TopSelection sier Christian Grønli, administrerende direktør i Ving.
Bergen i ledelsen for den nye trenden
Det viser seg at bergensk ungdom er de som er villige til å betale mest for å få et barnefritt og eksklusivt hotell, etterfulgt av Torp og Oslo. Unge voksne fra Stavanger er de som i undersøkelsen viser seg å være mest tilbakeholdne.
- I utgangspunktet er Sunprime Resorts skreddersydd til skandinaver i alderen 30+, men vi ønsker selvfølgelig også de yngre velkommen, og synes det er hyggelig at de har funnet veien til våre Sunprime Resorts avslutter Grønli.
Innen sommeren 2012 vil Ving ha 10 Sunprime Resorts fordelt på 7 feriedestinasjoner. Sunprime Resorts er Vings eget hotellkonsept som er skreddersydd for voksne som reiser uten barn og som vil skjemme seg bort med spa-behandlinger, smakfull mat og gode viner i hotellets barer og restauranter. Sunprimes arkitekter og interiørkonsulenter har designet rom og suiter som innbyr til inspirasjon og avkobling med behagelige senger og sjenerøse balkonger. Treningsrom med SATS-utdannede instruktører, spa, direkte transfer til og fra flyplassen i tillegg til innsjekking på flyet med Easy Travel er bare noe av det hotellene kan lokke med. Og om det ikke er nok, finner du ofte også både golfbaner og tennisbaner i nærheten. Sunprime Resorts har aldersgrense 16 år.
Bilder


Om Ving Norge
Alle kundehenvendelser: 9551 8888/ Vings kundeservice
Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank
Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen: +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no
Følg pressemeldinger fra Ving Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Ving Norge
Nordic Leisure Travel Group leverer rekordomsetning og kraftig økt EBITDA resultat31.3.2026 10:48:35 CEST | Pressemelding
Nordic Leisure Travel Group, eller Vinggruppen som selskapet kalles i dagligtale, leverer både en rekordomsetning på 16 799 MSEK og et EBITDA‑resultat på 953 MSEK, noe som er en forbedring på 200 MSEK sammenlignet med foregående år.
Vings hjemtransportfly med 315 strandede gjester i Indiahavet og Sørøst-Asia har landet9.3.2026 11:20:30 CET | Pressemelding
Parallelt med et intensivt arbeid for å få hjem gjester fra risikoområdene i Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, sendte Ving i går, søndag, et hjemtransportfly med eget flyselskap Sunclass Airlines for å hente hjem gjester som er strandet på flere reisemål rundt omkring i Indiahavet og Sørøst-Asia. Kl. 10:15 i dag landet flyet på Kastrup i København med 315 nordiske gjester, som nå endelig har kommet hjem etter å ha vært strandet på sine respektive reisemål den siste uken. Gjester som skal videre til Sverige, Norge og Finland reiser videre med fly i løpet av dagen, og noen med tog til Göteborg.
Ving sender et stort charterfly til Maldivene og Thailand for å hente 300 strandede nordiske gjester hjem6.3.2026 16:34:44 CET | Pressemelding
Ving har de siste dagene arbeidet intensivt for å få gjester hjem fra en rekke destinasjoner etter urolighetene i Midtøsten, som har påvirket flytrafikken i regionen og ført til stenging av flere luftrom. Samtidig som gjester hentes hjem fra risikoområder som Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, setter Ving nå også inn et eget hjemtransportfly fra selskapets flyselskap, Sunclass Airlines.
Ving lanserer nytt voksenkonsept – LiveEz Hotels9.2.2026 16:44:00 CET | Pressemelding
I disse dager lanseres LiveEz, et konsept for voksne som reiser uten barn. Dette er små, personlige hotell med god beliggenhet – ofte med gangavstand til restauranter, shopping og strand. På hotellene råder rolig og avslappet atmosfære, uten stress.
Ving lanserer Lollo & Bernie Svømmeskole for de yngste – sommeren 202621.1.2026 12:38:58 CET | Pressemelding
Sommeren 2026 lanserer Ving, i samarbeid med Svenska Livräddningssällskapet, en helt ny svømmeskole for barn på noen av Vings mest populære familiehotell. Målet er å gi barn mellom 3 og 7 år økte svømmeferdigheter og bedre trygghetsfølelse i vannet i løpet av ferien. Svømmeskolen ledes av nordiske svømmelærere, utdannet etter Svenska Livräddningssällskapets retningslinjer, og kombinerer vannlek, svømmeteknikk og morsomme temadager med de populære maskotene Lollo og Bernie.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
