ASPLAN VIAK ETABLERER SEG PÅ SUNNMØRE - ÅPNING AV NYE KONTORER I ØRSTA OG ÅLESUND
- Høy aktivitet i denne regionen har gjort at vi lenge har vurdert det som gunstig å etablere kontorsted her. Det er imidlertid alltid avgjørende å få med seg dyktige fagfolk. Det har vi nå funnet. Når dette nå er på plass, endte vi opp med to kontorer, noe vi mener vil vise seg svært fordelaktig for våre oppdragsgivere. Vår tverrfaglige kompetanse får med dette en sterk, lokal forankring på Sunnmøre, sier adm. dir. Øyvind Mork.
Våre ansatte har god lokalkunnskap, samt etterspurt bredde- og spisskompetanse. Lokal tilstedeværelse sikrer den nødvendige nærhet mellom kunde og rådgiver som trengs for å følge opp alle fasene av et prosjekt - fra planlegging til realisering.
Etablering av kontorene Ørsta og Ålesund gjør at vi kan tilby våre dyktige medarbeidere lokale arbeidsplasser på Sunnmøre. Dermed beholder vi kompetansen i vårt fylke og våre ansatte slipper pendling. Dette vil bidra til økt miljøgevinst og vekst i distriktet.
I Møre og Romsdal har vi fra før vårt kontor i Molde. Her har vi vært etablert i 45 år og har i disse årene hatt oppdrag over hele fylket. Kontorene Ørsta, Ålesund og Molde vil ha tett samarbeid og vil kunne hente inn kompetanse og kapasitet etter behov – både fra hverandre, men også fra Asplan Viak nasjonalt.
Vi ønsker pressen velkommen til offisiell åpning av våre nye kontorer:
- Onsdag 15. juni 2016 kl. 12:00 vil ordfører Eva Vinje Aurdal forestå den offisielle åpningen av vårt kontor i Spjelkavika, Ålesund.
- Torsdag 16. juni 2016 kl. 12:00 vil ordfører Stein Aam forestå den offisielle åpningen av vårt kontor i Ørsta.
Nøkkelord
Kontakter
Bente Haukland NæssPressekontakt Strategi- og virksomhetsutvikling
Tel:+47 907 60 950bentehaukland.nass@asplanviak.noLenker
Om Asplan Viak
Asplan Viak er et av Norges største rådgivende ingeniør- og arkitektfirmaer. Selskapet har i snart 60 år bistått med tverrfaglig rådgivning og analyser til offentlig og privat virksomhet. Vi har ca. 850 medarbeidere, fordelt på 31 kontorsteder. Virksomheten er organisert i to divisjoner: Plan og Arkitektur og Bygg og Infrastruktur. Asplan Viak er eiet av Stiftelsen Asplan.
Våre rådgivere representerer mange fagfelt. Vi jobber ofte i tverrfaglige team og ønsker å utvikle helhetlige, miljøriktige og funksjonelle løsninger – i dialog med våre oppdragsgivere.
Følg pressemeldinger fra Asplan Viak
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Asplan Viak på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Asplan Viak
Asplan Viak satser på natur og klimatilpasning9.4.2025 08:20:14 CEST | Pressemelding
Nå samler Asplan Viak sin brede kompetanse på natur og klimatilpasning, og styrker den tverrfaglige innsatsen for å løse store samfunnsutfordringer.
Asplan Viak signerer rammeavtale med Oslobygg12.3.2025 08:23:19 CET | Pressemelding
Asplan Viak har fått fornyet tillit og er tildelt rammeavtale med Oslobygg om arkitekttjenester.
Asplan Viak inngår samarbeid med Ingeniører Uten Grenser5.3.2025 10:03:39 CET | Pressemelding
– Ingeniører Uten Grenser (IUG) gjør et målrettet, praktisk og nyttig arbeid i en verden som dessverre er ekstra tøff for mange for tiden. Det ønsker vi å støtte opp om, sier Elisabeth Kolrud, leder for bærekraft i Asplan Viak.
Christina Hurtig er ny regionleder i Asplan Viak3.2.2025 08:11:50 CET | Pressemelding
Fra 1. februar er Hurtig leder for infrastruktur i region sør i Asplan Viak.
Vant arkitekturkonkurransen om Haslum krematorium31.1.2025 08:58:22 CET | Pressemelding
Arkitekter fra Asplan Viak og Erik Langdalen skal utforme nye Haslum krematorium for Bærum kommune.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom