Skanska inngår storkontrakt i Trondheim
30.8.2010 11:30:22 CEST | Skanska Norge | Pressemelding
Skanska har utviklet prosjektet i samarbeid med kunden, KBS Kjøpesenter AS, som eies av Realinvest AS. Trondheim vil få et nytt kjøpesenter over 63 000 m2 med butikker, helse- og service fasiliteter. Det gamle KBS kjøpesenteret vil rives for å gi plass til det nye.
- Vi er veldig glade for å ha inngått nok en avtale med Realinvest AS, som er en av våre foretrukne samarbeidspartnere i Midt Norge. Kjøpesentre er et satsningsområde for Skanska og et område vi besitter stor grad av kompetanse på. Dette prosjektet sikrer oss et godt aktivitetsnivå i regionen fremover, sier regiondirektør for Skanska Midt Norge, Jomar Grøtan.
Prosjektet har oppstart oktober 2010 og skal ferdigstilles på to år.
Skanska i Norge
Skanska i Norge består av flere selskaper og virksomheter. De største selskapene er entreprenøren Skanska Norge AS og boligutvikleren Skanska Bolig AS.
Både Skanska Norge og Skanska Bolig er en del av det internasjonale Skanska-konsernet som er notert på Stockholm børs. Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Konsernet har i dag 54 000 ansatte i utvalgte hjemmemarkeder i Europa, USA og Latin- Amerika.
Denne samt tidligere pressemeldinger finnes på www.skanska.no
Dokumenter
Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Skanska best i bransjen blant ingeniørstudenter28.5.2026 15:35:00 CEST | Pressemelding
Skanska klatrer kraftig i årets Universum-undersøkelse og er nå den mest attraktive arbeidsgiveren blant entreprenørene i bygg- og anleggsnæringen.
Skanska og Å Energi signerer kontrakt om rehabilitering av Dam Botsvatn11.5.2026 08:45:05 CEST | Pressemelding
Rehabiliteringen av Dam Botsvatn skal sikre at dammen tilfredsstiller gjeldende krav til damsikkerhet og er et viktig bidrag for å sikre en trygg og driftsikker dam – og stabil vannkraftforsyning i regionen. Dam Botsvatn tilhører et sentralt regulerings- og inntaksmagasin i Otravassdraget.
Skanska leverte et solid første kvartal av 20267.5.2026 11:39:31 CEST | Pressemelding
Skanska Norge leverte et solid første kvartal i 2026, med god ordreinngang og stabile resultater. Selv om omsetningen var noe lavere enn i samme periode i fjor, som var et rekordkvartal, opprettholder selskapet et høyt aktivitetsnivå og en sterk posisjon i markedet.
Skanska signerer samspillskontrakt med Helgeland Kraft Vannkraft23.4.2026 09:09:55 CEST | Pressemelding
Helgeland Kraft Vannkraft har valgt Skanska som samspillspartner for utviklingen av Nye Kaldåga kraftverk i Vefsn kommune i Nordland. Avtalen omfatter samspillsfasen for videreutvikling av kraftverket.
Eline Hersvik-Olsen blir ny distriktssjef for Skanskas byggvirksomhet i Agder25.3.2026 09:00:00 CET | Pressemelding
Skanska har ansatt Eline Hersvik‑Olsen som ny distriktssjef for byggvirksomheten i Agder. Hun kommer fra rollen som tilbudsleder i Skanska og har opparbeidet seg solid erfaring gjennom mange år, både fra produksjon, tidligfase og ledelse i selskapet.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom
