Skanska bygger på Fornebu for ca. 266 Mill.
- Dette prosjektet er viktig for oss, og vi er glad for at Fornebu Boligspar igjen har igangsatt er prosjekt sammen med oss. Vi ser frem til et spennende og fruktbart samarbeid i tiden fremover, sier distriktssjef i Skanska Norge, Haakon Løberg.
Prosjektet Fornebu felt 8.9 er delt inn i to byggetrinn og omfatter til sammen 170 blokkleiligheter med underliggende parkeringskjeller. Leilighetene varierer i størrelse fra 40-160 m2. Arkitekt for prosjektet er LINK signatur AS.
Miljø
Miljøoppfølgingsprogrammet for etterbruk av Fornebu (MOP) ligger til grunn for prosjektets miljøplan. Miljøplanen skal blant annet bidra til å nå overordnede miljømål innen transport, energiforsyning, materialforbruk, avfall, natur- og kulturlandskap, forurensning og støy.
Byggestart er januar 2011 og prosjektet skal ferdigstilles i april 2013.
Skanska i Norge
Skanska i Norge består av mange selskaper og virksomheter. De største selskapene er entreprenøren Skanska Norge AS og boligutvikleren Skanska Bolig AS.
Både Skanska Norge og Skanska Bolig er en del av det internasjonale Skanska-konsernet som er notert på Stockholm børs. Skanska er et av verdens ledende prosjektutvikler- og entreprenørselskap med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekt i offentlig-privat samarbeid. Basert på selskapets globale miljøkompetanse, sikter Skanska mot å bli førstevalget når det gjelder Grønne prosjekt. Konsernet har i dag 49.000 medarbeidere i utvalgte hjemmemarkeder i Europa, USA og Latin- Amerika
Bilder

Om Skanska Norge
Skanska er et av verdens ledende entreprenørkonsern med ekspertise innen bygg og anlegg, utvikling av kommersielle lokaler, boliger og prosjekter i offentlig-privat samarbeid. Norge er ett av ni hjemmemarkeder der Skanska har virksomhet.
Følg pressemeldinger fra Skanska Norge
Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Skanska Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.
Siste pressemeldinger fra Skanska Norge
Tore Tveit er ny konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling i Skanska Norge6.6.2025 08:30:00 CEST | Pressemelding
Tore Tveit har tiltrådt som konserndirektør for Teknologi, Innovasjon og Grønn Forretningsutvikling (TIGF) i Skanska Norge. Fra juni er han en del av konsernledelsen, og overtar ansvaret for et forretningsområde som er sentralt for hvordan Skanska skaper kundeverdi, styrker konkurransekraften og bidrar til en mer bærekraftig utvikling i bygg- og anleggsbransjen.
Ingeniørkunst på Skøyen: Fornebubanen og Skanska bygger nytt kollektivknutepunkt27.5.2025 14:42:13 CEST | Pressemelding
Fornebubanen og Skanska Norge AS har i dag signert kontrakt om bygging av Skøyen stasjon. Kontrakten har en estimert verdi på 1,658 milliarder kroner eks.mva.
Her signeres milliardkontrakt - del 120.5.2025 13:10:03 CEST | Pressemelding
Nå starter byggingen av ny E6 mellom Megården og Sommerset nord for Fauske i Nordland.
Skanska og Equinor inngår nok en kontrakt for CO2-lagringsprosjektet Northern Ligths13.5.2025 10:44:33 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Equinor som teknisk service operatør, og fortsetter byggingen av Northern Lights, mottaksanlegget for CO2 ved Kollsnes i Øygarden utenfor Bergen. Den nye kontrakten har en verdi på 158 MNOK, og innebærer bygging av blant annet kai og fortøyningsfundamenter.
Skanska oppgraderer tilløpstunnel for Statkraft12.5.2025 11:35:00 CEST | Pressemelding
Skanska har signert kontrakt med Statkraft om utbedring og oppgradering av tunnelsystemet mellom Blåsjømagasinet og Saurdal kraftverk i Rogaland. Kontrakten har en verdi på 476 millioner kroner og inngår i ordrereserven for Norden i andre kvartal 2025.
I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.
Besøk vårt presserom