Ving Norge

Ving har Norges mest fornøyde feriekunder

3.5.2016 11:07:35 CEST | Ving Norge | Pressemelding

Del
Norges største feriearrangør, Ving har bransjens mest fornøyde kunder. Det viser Norsk Kundebarometer fra Handelshøyskolen BI. Resultatet er Vings beste i kundebarometerets historie.
MEST FORNØYDE GJESTER: I følge Norsk Kundebarometer har Vings gjester aldri vært mer fornøyd enn det de er nå.
MEST FORNØYDE GJESTER: I følge Norsk Kundebarometer har Vings gjester aldri vært mer fornøyd enn det de er nå.

- I dag har vi all grunn til å feire. Resultatet av Norges største undersøkelse av kundetilfredshet viser at langsiktig og målrettet arbeid gir resultater, sier Christian Grønli, administrerende direktør i Ving fornøyd.

Det er Norstat som på oppdrag fra Norsk Kundebarometer intervjuer nærmere 10 000 norske forbrukere om hvor godt fornøyd de er med bedrifter de er faste kunder hos.

I år har Ving klatret opp fra fjorårets 37. plass til en 23. plass blant 182 ulike bedrifter. Ving får 78 poeng av 100 mulige på kundetilfredshet.

Star Tour havnet på en 40. plass, mens Apollo endte på en 56. plass blant de norske feriearrangørene. Vinneren av årets kundebarometer er finn.no med 84,8 poeng. Flytoget og Gudbrandsdal Energi følger hakk i hæl.

 Norsk Kundebarometer

* Norstat har på oppdrag fra Norsk Kundebarometer spurt 9094 forbrukere om hvor godt fornøyd de er med bedrifter de er faste kunder hos.  
* Undersøkelsen omfatter totalt 182 bedrifter.
* Datainnsamlingen var fra januar til mars i år.
* Resultatene er basert på en poenggivning fra 0 til 100.

Her finner du bransjeresultatene 2016
Her finner du den totale lista

Nøkkelord

Kontakter

Bilder

MEST FORNØYDE GJESTER: I følge Norsk Kundebarometer har Vings gjester aldri vært mer fornøyd enn det de er nå.
MEST FORNØYDE GJESTER: I følge Norsk Kundebarometer har Vings gjester aldri vært mer fornøyd enn det de er nå.
Last ned bilde

Om Ving Norge

Ving Norge
Ving Norge
Dronning Eufemiasgate 16
0191 Oslo

9551 8888http://www.ving.no

Alle kundehenvendelser: 9551 8888/ Vings kundeservice


Ving er Norges største reisearrangør med reiser til mer enn 170 reisemål i over 40 land. Ving arrangerer charterreiser, fleksible pakkereiser med rutefly, i tillegg til flybilletter og hotell for de som vil reise på egen hånd. Reisene selges via internett, telefon og i utvalgte reisebyråer over hele landet. For hotell- og reisemålbilder, besøk Vings bildebank. https://www.ving.no/bildebank

Er du journalist og ønsker å kontakte Ving? Ring oss på pressetelefonen:  +47 23 15 58 38 eller skriv til presse@ving.no

Følg pressemeldinger fra Ving Norge

Registrer deg med din e-postadresse under for å få de nyeste sakene fra Ving Norge på e-post fortløpende. Du kan melde deg av når som helst.

Siste pressemeldinger fra Ving Norge

Vings hjemtransportfly med 315 strandede gjester i Indiahavet og Sørøst-Asia har landet9.3.2026 11:20:30 CET | Pressemelding

Parallelt med et intensivt arbeid for å få hjem gjester fra risikoområdene i Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, sendte Ving i går, søndag, et hjemtransportfly med eget flyselskap Sunclass Airlines for å hente hjem gjester som er strandet på flere reisemål rundt omkring i Indiahavet og Sørøst-Asia. Kl. 10:15 i dag landet flyet på Kastrup i København med 315 nordiske gjester, som nå endelig har kommet hjem etter å ha vært strandet på sine respektive reisemål den siste uken. Gjester som skal videre til Sverige, Norge og Finland reiser videre med fly i løpet av dagen, og noen med tog til Göteborg.

Ving sender et stort charterfly til Maldivene og Thailand for å hente 300 strandede nordiske gjester hjem6.3.2026 16:34:44 CET | Pressemelding

Ving har de siste dagene arbeidet intensivt for å få gjester hjem fra en rekke destinasjoner etter urolighetene i Midtøsten, som har påvirket flytrafikken i regionen og ført til stenging av flere luftrom. Samtidig som gjester hentes hjem fra risikoområder som Dubai og Doha via eksterne flyselskaper, setter Ving nå også inn et eget hjemtransportfly fra selskapets flyselskap, Sunclass Airlines.

Ving lanserer Lollo & Bernie Svømmeskole for de yngste – sommeren 202621.1.2026 12:38:58 CET | Pressemelding

Sommeren 2026 lanserer Ving, i samarbeid med Svenska Livräddningssällskapet, en helt ny svømmeskole for barn på noen av Vings mest populære familiehotell. Målet er å gi barn mellom 3 og 7 år økte svømmeferdigheter og bedre trygghetsfølelse i vannet i løpet av ferien. Svømmeskolen ledes av nordiske svømmelærere, utdannet etter Svenska Livräddningssällskapets retningslinjer, og kombinerer vannlek, svømmeteknikk og morsomme temadager med de populære maskotene Lollo og Bernie.

I vårt presserom finner du alle våre siste pressemeldinger, kontaktpersoner, bilder, dokumenter og annen relevant informasjon om oss.

Besøk vårt presserom
World GlobeA line styled icon from Orion Icon Library.HiddenA line styled icon from Orion Icon Library.Eye